Het Marvel Rivals Championship Season 1: Eternal Night Falls is afgerond en de competitieve scene leverde precies de actie op hoog niveau waar fans op hoopten. In zeven regionale brackets, verdeeld over zowel PC- als consoleplatforms, streden tientallen teams om prijzengeld, prestige en een plek in de geschiedenisboeken van Marvel Rivals esports. Hier is alles wat je moet weten over de winnaars, wat ze hebben verdiend en wat dit betekent voor de groeiende competitieve toekomst van de game.

Overzicht van de MRC Season 1 bracket
Hoe was het Marvel Rivals Championship Season 1 gestructureerd?
MRC Season 1 hanteerde aparte trajecten voor PC- en console-spelers. Het PC-toernooi besloeg vier regio's: Europe, North America, Asia en China. De console-competitie was beperkt tot drie regio's: Europe, North America en Asia. Elke regio had zijn eigen prijzenpot en klassement, wat betekent dat er in totaal zeven regionale kampioenen werden gekroond tijdens het evenement.
Dit format met gesplitste platforms weerspiegelt de toewijding van NetEase om de competitieve ervaring eerlijk te houden voor alle inputmethoden, en het gaf console-spelers een eigen pad om zich op het hoogste niveau te bewijzen.
PC-resultaten: wie gingen er met de trofeeën vandoor?
Europe PC
Virtus.pro claimde de Europese PC-titel en nam $6,000 mee naar huis. Hun roster bestond uit phi, SparkR, Nevix, Finnsi, dridro en Sypeh. Luminosity Gaming eindigde als tweede ($3,000) en All business pakte de derde plek ($1,500).
| Positie | Team | Prijs |
|---|---|---|
| 1e | Virtus.pro | $6,000 |
| 2e | Luminosity Gaming | $3,000 |
| 3e | All business | $1,500 |
| 4e | OG | $800 |
| 5e–6e | ROYALBEAMERS, SIXIS | $400 elk |
| 7e–8e | ZERO.PERCENT, Ex Oblivione | $400 elk |
| 9e–12e | LosingSanity, Team Peps, 5f300H, Lodestar Esports | $200 elk |
| 13e–16e | EarlGrey tea, The Unclés, Lunar Rift, Flingeurs | $200 elk |
North America PC
Sentinels domineerde de NA-bracket en verdiende $6,000 met een roster van SuperGomez, Rymazing, Hogz, Coluge, aramori en Karova. 100 Thieves werd tweede ($3,000) en SHROUD-X pakte de derde plek ($1,500).
| Positie | Team | Prijs |
|---|---|---|
| 1e | Sentinels | $6,000 |
| 2e | 100 Thieves | $3,000 |
| 3e | SHROUD-X | $1,500 |
| 4e | Magnets | $800 |
| 5e–6e | FlyQuest, Ereus | $400 elk |
| 7e–8e | NTMR, Boom Crew | $400 elk |
| 9e–12e | Rad Esports, CatWOW, Solaris, Luminosity Gaming NA | $200 elk |
| 13e–16e | FlashFire, Polymath, BaldByChoice, GROATS | $200 elk |
Asia PC
Uprise pakte de Aziatische PC-titel met $6,000, met Happy, Asdfd, FUNFUN, CHOPPA, Gnome en Neko. Gen.G Academy eindigde als runner-up ($3,000), met XOXO01 op de derde plek ($1,500).
| Positie | Team | Prijs |
|---|---|---|
| 1e | Uprise | $6,000 |
| 2e | Gen.G Academy | $3,000 |
| 3e | XOXO01 | $1,500 |
| 4e | Legit_L | $800 |
| 5e–6e | Influenza G, LOBELIA | $400 elk |
| 7e–8e | Kanga Esports, BeTrays | $400 elk |
China PC
OUG claimde de Chinese PC-titel met ongeveer $5,493, vertegenwoordigd door MoLanRan, TAROCOOK1E, GanBei, HetLot, XiaoZhuang en SVALD. Tayun Gaming werd tweede (~$2,747) en Nova Esports verdiende de derde plek (~$1,373).
| Positie | Team | Prijs |
|---|---|---|
| 1e | OUG | ~$5,493 |
| 2e | Tayun Gaming | ~$2,747 |
| 3e | Nova Esports | ~$1,373 |
| 4e | UwUfps | $824 |
| 5e–6e | FL eSports Club, No Reason, EHOME, LGD Gaming | $412 elk |

Scorebord van een competitieve match
Console-resultaten: welke teams heersten op de controllers?
Europe Console
WeOwnThis won de Europese console-bracket ($6,000) met Grimjow, NoToBEx, YaweLcom, Somebody945, Sparda en Ayanokoji in het team. Tranquila werd tweede ($3,000) en HulkSmashers pakte de derde plek ($1,500).
| Positie | Team | Prijs |
|---|---|---|
| 1e | WeOwnThis | $6,000 |
| 2e | Tranquila | $3,000 |
| 3e | HulkSmashers | $1,500 |
| 4e | BanAdamMagik | $800 |
North America Console
SINISTERSIX stond bovenaan de NA console-bracket en verdiende $6,000. Ino legacy werd tweede ($3,000) en DeepDive eindigde als derde ($1,500).
| Positie | Team | Prijs |
|---|---|---|
| 1e | SINISTERSIX | $6,000 |
| 2e | Ino legacy | $3,000 |
| 3e | DeepDive | $1,500 |
| 4e | Flight Risk | $800 |
Asia Console
Deos Liberos claimde het Aziatische console-kampioenschap ($6,000). Noob Japanes eindigde als tweede ($3,000) en Gewn it verdiende de derde plek ($1,500).
| Positie | Team | Prijs |
|---|---|---|
| 1e | Deos Liberos | $6,000 |
| 2e | Noob Japanes | $3,000 |
| 3e | Gewn it | $1,500 |
| 4e | ARTAEUM | $800 |

Hero ban-fase in ranked
Wat vertelt Season 1 ons over de meta van Marvel Rivals?
Als we kijken naar welke organisaties goed presteerden in de verschillende regio's, vallen een paar patronen op. Gevestigde esports-merken zoals Sentinels, 100 Thieves, FlyQuest, Gen.G Academy en Virtus.pro eindigden allemaal in de top vier van hun respectievelijke PC-brackets. Dit suggereert dat teams met gestructureerde coaching, communicatie-infrastructuur en eerdere competitieve ervaring in andere titels een aanzienlijk voordeel hadden in het eerste grote kampioenschap van de game.
Aan de console-kant waren de resultaten opener, waarbij minder bekende organisaties zoals SINISTERSIX en WeOwnThis de topposities claimden. Console Marvel Rivals lijkt in dit vroege stadium een vlakkere competitieve curve te hebben, wat goed nieuws is voor grassroots-spelers die hun zinnen hebben gezet op toekomstige toernooien.
Voor een volledig overzicht van balanswijzigingen die de competitieve meta beïnvloeden in toekomstige seizoenen, bekijk de patch notes van Marvel Rivals om op de hoogte te blijven van hero-aanpassingen.
Hoe werken competitieve beloningen in Marvel Rivals?
Naast het prijzengeld van het kampioenschap verdienen reguliere ranked-spelers seizoensgebonden cosmetische beloningen op basis van hun hoogst behaalde rank. Hier is hoe de huidige beloningsstructuur eruitziet:
| Behaalde Rank | Beloning |
|---|---|
| Bronze | Geen |
| Silver | Geen |
| Gold | Moon Knight – Golden Moonlight Costume |
| Platinum | Moon Knight – Golden Moonlight Costume |
| Diamond | Moon Knight – Golden Moonlight Costume |
| Grandmaster | Silver Timestream Honor + Golden Moonlight Costume |
| Eternity | Silver Timestream Honor + Golden Moonlight Costume |
| One Above All | Gold Timestream Honor + Golden Moonlight Costume |
De Gold Timestream Honor is gereserveerd voor de top 500 spelers wereldwijd, waardoor dit de zeldzaamste cosmetische item in het ranked-ecosysteem van de game is. Beloningen zijn gebaseerd op je piek-rank tijdens het seizoen, dus elke overwinning telt mee voor het behalen van het best mogelijke resultaat aan het einde van het seizoen.
Wat is de volgende stap voor Marvel Rivals esports?
Season 1 was nog maar het begin. Het Marvel Rivals Championship Season 2 is al in volle gang en de competitieve infrastructuur wordt aanzienlijk opgeschaald. Het 2026 Marvel Rivals Esports-seizoen is opgebouwd rond drie kernfasen, waaronder twee internationale LAN-evenementen. De Ignite Preseason ging van start op 27 maart 2026 en introduceerde een factie-gebaseerd competitiesysteem waarbij best presterende PC-facties Champion Points verdienen voor een kans om te strijden naast professionele spelers.
Season 7 bracht ook zinvolle ranked-veranderingen, waaronder het bijhouden van individuele prestaties tijdens plaatsingswedstrijden (met rank-aanpassingen tussen -100 en +100 competitieve punten), uitgebreide hero-bans (drie per team in plaats van twee) en de terugkeer van de Tokyo 2099: Shin-Shibuya map naar de competitieve rotatie. De nieuwe hero White Fox, een Kumiho Strategist met healing- en melee-transformatievaardigheden, is ook toegevoegd aan de roster, wat nieuwe mogelijkheden voor teamcomposities toevoegt voor toernooispel.
Je kunt alle evoluerende toernooistanden en deelnemersdetails volgen op de patch notes-pagina van de Marvel Rivals Wiki, die kampioenschapsupdates behandelt naast wijzigingen in de gamebalans.
Voor spelers die hun skills willen aanscherpen en de competitieve scene nauwer willen volgen: blader door meer gidsen op GAMES.GG over hero-builds, ranked-strategie en alles wat er gebeurt in de wereld van Marvel Rivals.





