Ga naar hoofdinhoud
Marvel Rivals esports is getting real ...

Marvel Rivals Kampioenschap Seizoen 1: Resultaten, Ranglijsten & Prijzen

Bekijk alle winnaars, prijzen en teams van het Marvel Rivals Championship Season 1 voor PC en console wereldwijd.

Geschreven door
Mostafa Salem
Bijgewerkt
Leestijd
5 min
Moeilijkheidsgraad
Beginner
Hoe was het Marvel Rivals Championship Season 1 gestructureerd?
Advertentie

Het Marvel Rivals Championship Season 1: Eternal Night Falls is afgerond en de competitieve scene leverde precies de actie op hoog niveau waar fans op hoopten. In zeven regionale brackets, verdeeld over zowel PC- als consoleplatforms, streden tientallen teams om prijzengeld, prestige en een plek in de geschiedenisboeken van Marvel Rivals esports. Hier is alles wat je moet weten over de winnaars, wat ze hebben verdiend en wat dit betekent voor de groeiende competitieve toekomst van de game.

MRC Season 1 bracket overview

Overzicht van de MRC Season 1 bracket

Hoe was het Marvel Rivals Championship Season 1 gestructureerd?

MRC Season 1 hanteerde aparte trajecten voor PC- en console-spelers. Het PC-toernooi besloeg vier regio's: Europe, North America, Asia en China. De console-competitie was beperkt tot drie regio's: Europe, North America en Asia. Elke regio had zijn eigen prijzenpot en klassement, wat betekent dat er in totaal zeven regionale kampioenen werden gekroond tijdens het evenement.

Dit format met gesplitste platforms weerspiegelt de toewijding van NetEase om de competitieve ervaring eerlijk te houden voor alle inputmethoden, en het gaf console-spelers een eigen pad om zich op het hoogste niveau te bewijzen.

PC-resultaten: wie gingen er met de trofeeën vandoor?

Europe PC

Virtus.pro claimde de Europese PC-titel en nam $6,000 mee naar huis. Hun roster bestond uit phi, SparkR, Nevix, Finnsi, dridro en Sypeh. Luminosity Gaming eindigde als tweede ($3,000) en All business pakte de derde plek ($1,500).

PositieTeamPrijs
1eVirtus.pro$6,000
2eLuminosity Gaming$3,000
3eAll business$1,500
4eOG$800
5e–6eROYALBEAMERS, SIXIS$400 elk
7e–8eZERO.PERCENT, Ex Oblivione$400 elk
9e–12eLosingSanity, Team Peps, 5f300H, Lodestar Esports$200 elk
13e–16eEarlGrey tea, The Unclés, Lunar Rift, Flingeurs$200 elk

North America PC

Sentinels domineerde de NA-bracket en verdiende $6,000 met een roster van SuperGomez, Rymazing, Hogz, Coluge, aramori en Karova. 100 Thieves werd tweede ($3,000) en SHROUD-X pakte de derde plek ($1,500).

PositieTeamPrijs
1eSentinels$6,000
2e100 Thieves$3,000
3eSHROUD-X$1,500
4eMagnets$800
5e–6eFlyQuest, Ereus$400 elk
7e–8eNTMR, Boom Crew$400 elk
9e–12eRad Esports, CatWOW, Solaris, Luminosity Gaming NA$200 elk
13e–16eFlashFire, Polymath, BaldByChoice, GROATS$200 elk

Asia PC

Uprise pakte de Aziatische PC-titel met $6,000, met Happy, Asdfd, FUNFUN, CHOPPA, Gnome en Neko. Gen.G Academy eindigde als runner-up ($3,000), met XOXO01 op de derde plek ($1,500).

PositieTeamPrijs
1eUprise$6,000
2eGen.G Academy$3,000
3eXOXO01$1,500
4eLegit_L$800
5e–6eInfluenza G, LOBELIA$400 elk
7e–8eKanga Esports, BeTrays$400 elk

China PC

OUG claimde de Chinese PC-titel met ongeveer $5,493, vertegenwoordigd door MoLanRan, TAROCOOK1E, GanBei, HetLot, XiaoZhuang en SVALD. Tayun Gaming werd tweede (~$2,747) en Nova Esports verdiende de derde plek (~$1,373).

PositieTeamPrijs
1eOUG~$5,493
2eTayun Gaming~$2,747
3eNova Esports~$1,373
4eUwUfps$824
5e–6eFL eSports Club, No Reason, EHOME, LGD Gaming$412 elk
Competitive match scoreboard

Scorebord van een competitieve match

Console-resultaten: welke teams heersten op de controllers?

Europe Console

WeOwnThis won de Europese console-bracket ($6,000) met Grimjow, NoToBEx, YaweLcom, Somebody945, Sparda en Ayanokoji in het team. Tranquila werd tweede ($3,000) en HulkSmashers pakte de derde plek ($1,500).

PositieTeamPrijs
1eWeOwnThis$6,000
2eTranquila$3,000
3eHulkSmashers$1,500
4eBanAdamMagik$800

North America Console

SINISTERSIX stond bovenaan de NA console-bracket en verdiende $6,000. Ino legacy werd tweede ($3,000) en DeepDive eindigde als derde ($1,500).

PositieTeamPrijs
1eSINISTERSIX$6,000
2eIno legacy$3,000
3eDeepDive$1,500
4eFlight Risk$800

Asia Console

Deos Liberos claimde het Aziatische console-kampioenschap ($6,000). Noob Japanes eindigde als tweede ($3,000) en Gewn it verdiende de derde plek ($1,500).

PositieTeamPrijs
1eDeos Liberos$6,000
2eNoob Japanes$3,000
3eGewn it$1,500
4eARTAEUM$800
Hero ban phase in ranked

Hero ban-fase in ranked

Wat vertelt Season 1 ons over de meta van Marvel Rivals?

Als we kijken naar welke organisaties goed presteerden in de verschillende regio's, vallen een paar patronen op. Gevestigde esports-merken zoals Sentinels, 100 Thieves, FlyQuest, Gen.G Academy en Virtus.pro eindigden allemaal in de top vier van hun respectievelijke PC-brackets. Dit suggereert dat teams met gestructureerde coaching, communicatie-infrastructuur en eerdere competitieve ervaring in andere titels een aanzienlijk voordeel hadden in het eerste grote kampioenschap van de game.

Aan de console-kant waren de resultaten opener, waarbij minder bekende organisaties zoals SINISTERSIX en WeOwnThis de topposities claimden. Console Marvel Rivals lijkt in dit vroege stadium een vlakkere competitieve curve te hebben, wat goed nieuws is voor grassroots-spelers die hun zinnen hebben gezet op toekomstige toernooien.

Voor een volledig overzicht van balanswijzigingen die de competitieve meta beïnvloeden in toekomstige seizoenen, bekijk de patch notes van Marvel Rivals om op de hoogte te blijven van hero-aanpassingen.

Hoe werken competitieve beloningen in Marvel Rivals?

Naast het prijzengeld van het kampioenschap verdienen reguliere ranked-spelers seizoensgebonden cosmetische beloningen op basis van hun hoogst behaalde rank. Hier is hoe de huidige beloningsstructuur eruitziet:

Behaalde RankBeloning
BronzeGeen
SilverGeen
GoldMoon Knight – Golden Moonlight Costume
PlatinumMoon Knight – Golden Moonlight Costume
DiamondMoon Knight – Golden Moonlight Costume
GrandmasterSilver Timestream Honor + Golden Moonlight Costume
EternitySilver Timestream Honor + Golden Moonlight Costume
One Above AllGold Timestream Honor + Golden Moonlight Costume

De Gold Timestream Honor is gereserveerd voor de top 500 spelers wereldwijd, waardoor dit de zeldzaamste cosmetische item in het ranked-ecosysteem van de game is. Beloningen zijn gebaseerd op je piek-rank tijdens het seizoen, dus elke overwinning telt mee voor het behalen van het best mogelijke resultaat aan het einde van het seizoen.

Wat is de volgende stap voor Marvel Rivals esports?

Season 1 was nog maar het begin. Het Marvel Rivals Championship Season 2 is al in volle gang en de competitieve infrastructuur wordt aanzienlijk opgeschaald. Het 2026 Marvel Rivals Esports-seizoen is opgebouwd rond drie kernfasen, waaronder twee internationale LAN-evenementen. De Ignite Preseason ging van start op 27 maart 2026 en introduceerde een factie-gebaseerd competitiesysteem waarbij best presterende PC-facties Champion Points verdienen voor een kans om te strijden naast professionele spelers.

Season 7 bracht ook zinvolle ranked-veranderingen, waaronder het bijhouden van individuele prestaties tijdens plaatsingswedstrijden (met rank-aanpassingen tussen -100 en +100 competitieve punten), uitgebreide hero-bans (drie per team in plaats van twee) en de terugkeer van de Tokyo 2099: Shin-Shibuya map naar de competitieve rotatie. De nieuwe hero White Fox, een Kumiho Strategist met healing- en melee-transformatievaardigheden, is ook toegevoegd aan de roster, wat nieuwe mogelijkheden voor teamcomposities toevoegt voor toernooispel.

Je kunt alle evoluerende toernooistanden en deelnemersdetails volgen op de patch notes-pagina van de Marvel Rivals Wiki, die kampioenschapsupdates behandelt naast wijzigingen in de gamebalans.

Voor spelers die hun skills willen aanscherpen en de competitieve scene nauwer willen volgen: blader door meer gidsen op GAMES.GG over hero-builds, ranked-strategie en alles wat er gebeurt in de wereld van Marvel Rivals.

Advertentie