Ga naar hoofdinhoud
Cover WARDOGS.webp

WARDOGS Loadout Gids: Beste Builds voor Elke Rol en Budget

Beheers elke WARDOGS rol met de juiste loadout. Ontdek Assault, Medic, Recon, Support en budget builds met exacte statistieken en prijzen.

Geschreven door
Abdalla
Bijgewerkt
Leestijd
11 min
Moeilijkheidsgraad
Gevorderd
Wat maakt een WARDOGS-loadout eigenlijk goed?
Advertentie

WARDOGS heeft geen vaste classes. Je rol is afhankelijk van wat je meeneemt naar het gevecht, en elk leven kost echt geld van je account. Dat maakt het vendor-scherm de belangrijkste beslissing die je per match neemt. Geef je geld verkeerd uit, dan ben je of te traag om het objective te bereiken, te blut om door te spelen, of je draagt uitrusting die nooit wordt gebruikt. Deze gids zet de beste builds voor elke rol en elk budget in Season 1 uiteen, met wapenstatistieken en pantsergewichten gebaseerd op metingen op de schietbaan en in-game data.

Wat maakt een WARDOGS-loadout eigenlijk goed?

Drie dingen bepalen of een kit werkt: budget, gewicht en doel. Je begint elke match met $10,000 en koopt elk leven opnieuw in, dus een goedkoper primair wapen betekent meer respawns met volledige uitrusting. Gewicht beïnvloedt direct je movement class, en alleen al Level 4-pantser weegt 18 kg voordat je ook maar één wapen toevoegt. Het doel is het onderdeel dat de meeste spelers volledig overslaan.

Stel jezelf één vraag voordat je iets koopt: wat ga ik dit leven doen? De Control Zone pushen, teamgenoten reviven, op voertuigen jagen, een lane vasthouden of voorraden rijden zijn allemaal valide antwoorden, maar ze vereisen totaal verschillende kits. Een build die probeert alles tegelijk te doen, is uiteindelijk in elk onderdeel slechter.

Hoe beïnvloedt pantsergewicht je build?

Elke pantser-tier voegt aanzienlijke kilo's toe voordat de rest van de loadout wordt meegerekend. Level 1-lichaamspantser weegt 3 kg, Level 2 weegt 4.5 kg, Level 3 weegt 10.5 kg en Level 4 weegt 18 kg. De sprong van Level 2 naar Level 3 is 6 kg aan puur gewicht, wat een mobiele build in een compleet andere movement class kan duwen.

De fout die de meeste spelers maken, is zwaarder pantser als een directe upgrade zien. Voor een Recon-speler die na elk schot moet herpositioneren, of een Medic die snel bij neergeschoten teamgenoten moet zijn, kan Level 3- of 4-bescherming de loadout actief verslechteren.

Een simpele regel die in de praktijk standhoudt:

  • Level 1 of 2: Je moet bewegen. Flankers, Medics, Piloten, Chauffeurs.
  • Level 2 of 3: Je moet vechten en bewegen. Assault-infanterie, mobiele Support.
  • Level 3 of 4: Je weet grotendeels waar je vecht. Defensieve gunners, builders op vaste posities.

Beste assault-loadouts

Starter: T-21 economy fighter

De T-21 kost ongeveer $600, schiet met ongeveer 700 RPM en geeft je een full-auto assault rifle die het grootste deel van het $10,000 budget overlaat voor pantser, munitie en utility. Dit is de juiste keuze wanneer je de maps leert kennen, herstelt van dure deaths, of een Hot Zone-gevecht ingaat waar de kans op sterven groot is.

De mindset hier is: begin goedkoop, overleef en upgrade vanaf het slagveld. Spelers rapporteren regelmatig dat ze tijdens hun leven betere uitrusting looten en financieel beter uitkomen dan wanneer ze vooraf premium gear kopen.

SlotItemGeschatte kosten
PrimairT-21$600
PantserLevel 2 vest~$1,000
HelmLevel 1 of 2$200–$500
RugzakField Backpack~$650
MedischBandages~$400
UtilitySmoke grenade~$100
SidearmM1911~$300

Core: M4 all-round infantry

De M4 unlock je op Assault level 20 en is de lichtste 5.56 assault rifle met 2.92 kg en een gemeten vuursnelheid van ongeveer 786 RPM, sneller dan de T-21 met 727 en de Galil met 641. Elke 5.56 rifle doet dezelfde 30.82 chest damage met FMJ tegen een doelwit zonder pantser, dus de M4 wint op handling, niet op pure schade.

Combineer hem met de AFG Angled Foregrip (sterke horizontale recoil-reductie, sterke spread-reductie, matige ADS-verbetering zonder nadelen) en de Hexagon Brake (sterke horizontale recoil-reductie voor een kleine ADS-straf). Schakel over naar 5.56 HP-munitie zodra deze beschikbaar komt op WARDOG level 10. HP-kogels doen precies 2.0x FMJ-schade tegen doelwitten zonder pantser.

De huidige community-prijzen zetten de M4 op ongeveer $2,800, Medium Armor op ongeveer $1,000 en de Medium Helmet op ongeveer $500.

Late game: FAL heavy hitter

De FAL unlock je op Assault level 35, kost ongeveer $6,500 en doet 66.01 chest damage per FMJ-kogel vergeleken met 30.82 voor elke 5.56 rifle. De time-to-kill in tests ligt rond de 85 ms naar de borst tegen een onbepantserd doelwit, het snelste gemeten geweer in de game. De trade-off is 4.25 kg en een tragere 635 RPM.

Dit is geen recovery-build. Koop geen FAL als je kasreserve nauwelijks boven de wapenprijs ligt. Gebruik hem wanneer je positionering begrijpt, consistent overleeft en dure deaths kunt opvangen zonder in een neerwaartse spiraal te raken.

Custom uploaded: wardogs M4 assault rifle weapon stats screen.webp

wardogs M4 assault rifle weapon stats screen

Beste Medic-loadout

Waarom mobiliteit wint van maximaal pantser voor Medics

Een Medic heeft drie gelijktijdige taken: overleven nabij de frontlinie, genoeg vuurgevechten winnen om in leven te blijven, en genoeg medische uitrusting dragen om van waarde te zijn. Zwaar pantser faalt bij de eerste vereiste. Als je het lichaam niet kunt bereiken, is de medische kit irrelevant.

De AMP-9 is het beste startpunt. Hij weegt slechts 1.4 kg, het lichtste primaire vuurwapen in de game, en scoorde ongeveer 868 RPM in schietbaantests. Hij is beschikbaar op Medic level 0.

Voor attachments geeft de Four Reticle Reflex een matige ADS-snelheidsverbetering zonder nadelen, en de Dual Port Brake voegt matige verticale recoil-reductie toe voor een kleine ADS-straf.

De medische kit is waar de rol zijn waarde verdient:

  • Field Resuscitator (~$500): sneller teamgenoten reviven
  • Individual First Aid Kit (~$800): healt terug naar volledige gezondheid
  • Defibrillator (~$1,600): instant revives, vereist een Battery-lading
  • Medical Bag (~$2,000): healt over tijd, snellere revives

Smoke grenades zijn niet optioneel voor Medics. Voordat je naar een neergeschoten teamgenoot rent, kijk waarom ze stierven en of de vijand nog zicht heeft op het lichaam. Rook de hoek af en revive dan.

Late game: Super-45 upgrade

Op Medic level 35 wordt de Super-45 beschikbaar. Deze mat in tests de hoogste vuursnelheid van elk primair wapen met ongeveer 1,137 RPM en doet per kogel meer schade dan 9mm SMG's met 34.67 chest damage. Het standaard magazijn bevat 13 kogels, dus prioriteer het 30-round magazijn op Medic level 38 boven alles.

Voor een diepere blik op het bouwen van een budgetvriendelijke eerste kit voor deze rol, behandelt de WARDOGS best beginner loadout guide het AK74-instappad met de juiste attachments en healing om vroege gevechten te overleven.

Beste Recon-loadout

SVD: de praktische marksman-keuze

De sterkste Recon-build is niet het duurste sluipschuttersgeweer dat beschikbaar is. Recon heeft genoeg vuurkracht nodig om blootgestelde vijanden te straffen, terwijl ze licht genoeg blijven om na het vuren te herpositioneren, de Control Zone te volgen en te ontsnappen aan flanks van de derde factie.

De SVD unlock je op Recon level 12, kost ongeveer $4,800, weegt ongeveer 5.3 kg en mat 78.67 chest damage en 137.51 head damage per FMJ-kogel in semi-automatisch vuur. Het is de ideale balans tussen schade en flexibiliteit.

Belangrijke attachments:

  • SVD Bipod (Recon 14): sterke ADS-snelheid, spread, recoil en sway-reductie wanneer uitgeklapt, ten koste van verminderde mobiliteit
  • 6-10x Scope MRAD (Recon 18, ~$40,000 unlock-kosten): zeroing van 100 tot 1,000 m met een sterke ADS-snelheidsstraf

Spotting-apparatuur is net zo belangrijk als het geweer. Binoculars zijn vanaf het begin beschikbaar voor ongeveer $75, de Range Finder unlock je op Recon level 8 en voegt nauwkeurige afstandsmetingen toe, en de Infrared Range Finder op Recon level 32 is de late-game upgrade.

Budget Recon: SKS

De SKS kost ongeveer $2,400 en weegt ongeveer 3.85 kg. Dit is de juiste keuze als het SVD-budget er nog niet is. De Mosin-Nagant van ongeveer $4,500 doodt de meeste hoofden zonder helm in één schot, maar tegen Level 4-pantser loopt de time-to-kill op tot voorbij een seconde, dus de helm- en pantser-tier van de vijand beslissen elk sniper-duel.

Ghillie-build

Ghillie Armor kost ongeveer $3,000 en de Ghillie Helmet ongeveer $2,500. Het doel van deze setup is informatie, camouflage en herpositionering, niet het aantal kills. Houd wegen in de gaten, spot voertuigbewegingen, identificeer vijandelijke defensieve posities en communiceer. Een Recon-speler die op het juiste moment het juiste doelwit markeert, kan een gevecht meer beïnvloeden dan iemand die geïsoleerde kills aan de rand van de map verzamelt.

Beste Support-loadout

M249 SAW: de lane controller

Support is de breedste rol in de game, met LMG's, shotguns, vier soorten launchers en alle bouw- en reparatietools. De M249 SAW unlock je op Support level 15, kost ongeveer $3,200, weegt ongeveer 7.5 kg en mat ongeveer 824 RPM. Hij gebruikt STANAG-magazijnen evenals zijn eigen 100-round stoffen magazijn en 200-round box, wat betekent dat hij munitie deelt met Assault-teamgenoten.

De M249 Bipod op Support level 18 geeft sterke ADS-snelheid, spread, recoil en sway-reductie wanneer uitgeklapt. De Spectr 4x optic op Support level 21 past er goed bij voor lane control op middellange afstand.

De PKM unlock je op Support level 30 en mat ongeveer 865 RPM op 7.62x54R met een 100-round box-magazijn. De keuze tussen M249 en PKM hangt af van kaliber, vuursnelheid en magazijncompatibiliteit in plaats van pure schade, aangezien LMG-schadewaarden niet werden vastgelegd in schietbaantests.

Een launcher kiezen

LauncherUnlockGewichtBeste tegen
RPG-7Support 56.3 kgInfanterie, lichte voertuigen
MAAWSSupport 207.0 kgLichte en gepantserde voertuigen
9K333 VerbaSupport 1617.25 kgVliegtuigen (infrarood lock-on)
MGL-40Support 355.3 kgInfanterie, onbepantserde voertuigen

Voor anti-voertuigwerk, blijf licht genoeg om zijhoeken te bereiken. De MAAWS van ongeveer $2,600 gecombineerd met een goedkoop geweer, Light of Medium Armor en rook creëert een mobiele jager. De grootste fout is het combineren van een zware launcher, maximaal pantser en een volledige infanterie-kit totdat beweging onmogelijk wordt.

Builder-variant

De Medium Hammer kost ongeveer $800 en bouwt grote en basisstructuren op gemiddelde snelheid. De Large Hammer kost ongeveer $2,400 bij de vendor (met $75,000 unlock-kosten) en bouwt alles op maximale snelheid. De aankoopprijs van de Forward Operating Base ligt op $7,500 in Season 1. Bouw-builds worden snel duur, dus draag alleen bouwapparatuur als er een duidelijk plan is waar het gebruikt gaat worden.

Voor spelers die zich richten op het support-pad, behandelt de WARDOGS best ways to level up Support role fast elke XP-bron, inclusief FOB-bouw, voertuigreparaties en belangrijke unlock-mijlpalen.

Gratis en recovery-loadouts

Wanneer de kasreserve een klap krijgt, is de slimste zet vaak degene die bijna niets riskeert. De A-91, Bushmaster M17S en KH-2002 zijn gratis primaire geweren, die allemaal 28 basisschade meten. De Pouch-rugzak kost $0. Binoculars kosten ongeveer $75.

Een gratis geweer, basisrugzak, minimale munitie, goedkope verrekijker en basis-revive-apparatuur kunnen nog steeds positief geld genereren door gevechten en support-acties. Spelers rapporteren deze bijna gratis levens als levensvatbare inkomstenruns, niet alleen als overlevingsmodus.

Stop de cyclus van sterven, dezelfde dure kit opnieuw kopen en weer sterven. Resetten met een gratis loadout is soms de beslissing met de hoogste waarde.

Rugzakselectie: draag wat de taak vereist

Grotere rugzakken moedigen spelers aan om slots te vullen met items die ze nooit gebruiken. Laat de rol de grootte bepalen.

RugzakSlotsKosten
Pouch6$0
Scout Backpack8Laag
Field Backpack12~$650
Operator Backpack15Gemiddeld
Assault Backpack21~1.3 kg gewicht

Een standaard Assault-speler heeft zelden 21 slots nodig. Een Medic die diepe medische voorraden draagt misschien wel. Een Support-gunner die munitiebanden sleept zeker. Stem de rugzak af op de daadwerkelijke inventaris, niet op het maximaal beschikbare.

Veelvoorkomende loadout-fouten

Een kit bouwen die alles kan

Een geweer, sniper-tool, medische kit, launcher, bouw-gear, zwaar pantser, grote rugzak, granaten en premium pistool klinkt veelzijdig. In de praktijk creëert het een duur, te zwaar personage dat elke rol slechter uitvoert dan een gespecialiseerde teamgenoot. Kies één primaire taak. Voeg één secundaire mogelijkheid toe als gewicht en budget het toelaten. Stop daar.

Dezelfde gefaalde loadout opnieuw kopen

WARDOGS laat je met één klik je vorige setup opnieuw kopen, wat handig is maar een valstrik kan worden. Vraag jezelf voor het opnieuw kopen af: waarom eindigde dat leven? Was de build te zwaar? Was het wapen verkeerd voor de afstand van het gevecht? Had de vijand voertuigen die een andere reactie vereisten? Een opgeslagen build is een gemak, geen bevel.

Te veel uitgeven aan sidearms

Premium pistolen blijven vaak het hele leven in de holster. Tenzij het primaire wapen een duidelijke zwakte heeft die een sterke back-up vereist, handelt de M1911 van ongeveer $300 de meeste noodgevallen af. Besteed dat budget in plaats daarvan aan pantser of utility.

Snelle rolvergelijking

RolBeste primairPantser-levelBelangrijke utility
Assault (budget)T-21Level 1–2Rook, frag
Assault (core)M4Level 2Rook, frag
Assault (late)FALLevel 2Rook, frag
MedicAMP-9 / Super-45Level 1–2Rook, Defibrillator
ReconSVD / SKSLevel 1–2Rangefinder, rook
Support (LMG)M249 SAW / PKMLevel 2–3RPG-7 of MAAWS
Anti-voertuigMAAWS + goedkoop geweerLevel 1–2Rook, AT Mine
Chauffeur / PilootGratis geweer of T-21Level 1Rook

FAQ

Wat is de beste algemene loadout in WARDOGS?

Voor algemene infanterie dekt een M4 of T-21 met Level 2-pantser, basis medische voorraden, een Field Backpack, rook en genoeg munitie voor meerdere gevechten de meeste situaties. Gebruik de T-21 wanneer economie belangrijk is, de M4 wanneer je de upgrade comfortabel kunt betalen.

Wat is de beste beginner-loadout in WARDOGS?

T-21 met Level 1 of 2-pantser, een Light Helmet, basisrugzak, bandages en bescheiden munitie. Gratis geweren zijn nog beter als de financiën krap zijn. Prioriteer in het begin pantser boven een beter wapen.

Is HP-munitie altijd beter dan FMJ?

Nee. HP-munitie mat 2.0x FMJ tegen onbepantserde doelwitten, maar tegen Level 4-pantser kan hetzelfde schot een enorm aantal kogels vereisen. FMJ is de veilige standaard. Schakel over naar AP wanneer vijanden consistent Level 3 of 4-pantser dragen. Gebruik nooit HP tegen gepantserde doelwitten.

Hoe zwaar is te zwaar voor een Medic?

Level 2-pantser van 4.5 kg is de praktische grens voor de meeste Medic-builds. De sprong naar Level 3 van 10.5 kg voegt 6 kg toe voordat het wapen, de medische kit en de rugzak worden meegerekend. Dat gewicht kost je de snelheid die nodig is om neergeschoten teamgenoten te bereiken.

Moeten chauffeurs en piloten dure infanterie-gear kopen?

Nee. Hun primaire investering is het voertuig. Een gratis geweer en Level 1-pantser is genoeg om jezelf in een noodgeval te verdedigen. Duizenden uitgeven aan persoonlijke infanterie-uitrusting en vervolgens roekeloos een vernietigd voertuig inrijden, verspilt zowel de kit als het transport.

Voor meer over de volledige game, bekijk onze WARDOGS guides collection die alles behandelt, van pc-instellingen tot helikopterbesturing en het levelen van rollen.

Advertentie