Marvel Rivals Championship 1. Sezon: Eternal Night Falls sona erdi ve rekabetçi sahne, hayranların beklediği o yüksek tempolu aksiyonu tam anlamıyla sundu. Hem PC hem de Konsol platformlarını kapsayan yedi bölgesel grupta, düzinelerce takım para ödülü, prestij ve Marvel Rivals espor tarihine adını yazdırmak için kıyasıya mücadele etti. İşte kimin kazandığı, ne kadar kazandığı ve tüm bunların oyunun büyüyen rekabetçi geleceği için ne anlama geldiğine dair bilmeniz gereken her şey.

MRC Season 1 bracket overview
Marvel Rivals Championship 1. Sezon nasıl yapılandırıldı?
MRC Season 1, PC ve Konsol oyuncuları için ayrı kulvarlarda gerçekleşti. PC turnuvası dört bölgeyi kapsıyordu: Europe, North America, Asia ve China. Konsol rekabeti ise üç bölgeyle sınırlıydı: Europe, North America ve Asia. Her bölgenin kendi ödül havuzu ve sıralaması vardı, bu da tüm etkinlik boyunca toplam yedi bölgesel şampiyonun taçlandırıldığı anlamına geliyor.
Bu platform ayrımı formatı, NetEase'in giriş yöntemleri arasında rekabetçi deneyimi adil tutma konusundaki kararlılığını yansıtıyor ve konsol oyuncularına en üst seviyede kendilerini kanıtlamaları için özel bir yol sunuyor.
PC sonuçları: kupaları kimler evine götürdü?
Europe PC
Virtus.pro, $6,000 kazanarak Avrupa PC şampiyonluğunu elde etti. Kadrolarında phi, SparkR, Nevix, Finnsi, dridro ve Sypeh yer alıyordu. Luminosity Gaming ikinci ($3,000) olurken, All business üçüncü sırayı ($1,500) aldı.
| Sıralama | Takım | Ödül |
|---|---|---|
| 1. | Virtus.pro | $6,000 |
| 2. | Luminosity Gaming | $3,000 |
| 3. | All business | $1,500 |
| 4. | OG | $800 |
| 5.–6. | ROYALBEAMERS, SIXIS | her biri $400 |
| 7.–8. | ZERO.PERCENT, Ex Oblivione | her biri $400 |
| 9.–12. | LosingSanity, Team Peps, 5f300H, Lodestar Esports | her biri $200 |
| 13.–16. | EarlGrey tea, The Unclés, Lunar Rift, Flingeurs | her biri $200 |
North America PC
Sentinels, SuperGomez, Rymazing, Hogz, Coluge, aramori ve Karova kadrosuyla $6,000 kazanarak NA grubuna hükmetti. 100 Thieves ikinci ($3,000), SHROUD-X ise üçüncü ($1,500) oldu.
| Sıralama | Takım | Ödül |
|---|---|---|
| 1. | Sentinels | $6,000 |
| 2. | 100 Thieves | $3,000 |
| 3. | SHROUD-X | $1,500 |
| 4. | Magnets | $800 |
| 5.–6. | FlyQuest, Ereus | her biri $400 |
| 7.–8. | NTMR, Boom Crew | her biri $400 |
| 9.–12. | Rad Esports, CatWOW, Solaris, Luminosity Gaming NA | her biri $200 |
| 13.–16. | FlashFire, Polymath, BaldByChoice, GROATS | her biri $200 |
Asia PC
Uprise, Happy, Asdfd, FUNFUN, CHOPPA, Gnome ve Neko ile $6,000 kazanarak Asya PC şampiyonu oldu. Gen.G Academy ikinci ($3,000), XOXO01 ise üçüncü ($1,500) sırada yer aldı.
| Sıralama | Takım | Ödül |
|---|---|---|
| 1. | Uprise | $6,000 |
| 2. | Gen.G Academy | $3,000 |
| 3. | XOXO01 | $1,500 |
| 4. | Legit_L | $800 |
| 5.–6. | Influenza G, LOBELIA | her biri $400 |
| 7.–8. | Kanga Esports, BeTrays | her biri $400 |
China PC
OUG, MoLanRan, TAROCOOK1E, GanBei, HetLot, XiaoZhuang ve SVALD ile yaklaşık $5,493 kazanarak Çin PC şampiyonluğunu kazandı. Tayun Gaming ikinci (~$2,747), Nova Esports ise üçüncü (~$1,373) oldu.
| Sıralama | Takım | Ödül |
|---|---|---|
| 1. | OUG | ~$5,493 |
| 2. | Tayun Gaming | ~$2,747 |
| 3. | Nova Esports | ~$1,373 |
| 4. | UwUfps | $824 |
| 5.–6. | FL eSports Club, No Reason, EHOME, LGD Gaming | her biri $412 |

Competitive match scoreboard
Konsol sonuçları: kontrolcüleri kimler yönetti?
Europe Console
WeOwnThis, Grimjow, NoToBEx, YaweLcom, Somebody945, Sparda ve Ayanokoji ile Avrupa Konsol grubunu ($6,000) kazandı. Tranquila ikinci ($3,000), HulkSmashers ise üçüncü ($1,500) oldu.
| Sıralama | Takım | Ödül |
|---|---|---|
| 1. | WeOwnThis | $6,000 |
| 2. | Tranquila | $3,000 |
| 3. | HulkSmashers | $1,500 |
| 4. | BanAdamMagik | $800 |
North America Console
SINISTERSIX, NA Konsol grubunun zirvesine yerleşerek $6,000 kazandı. Ino legacy ikinci ($3,000), DeepDive ise üçüncü ($1,500) oldu.
| Sıralama | Takım | Ödül |
|---|---|---|
| 1. | SINISTERSIX | $6,000 |
| 2. | Ino legacy | $3,000 |
| 3. | DeepDive | $1,500 |
| 4. | Flight Risk | $800 |
Asia Console
Deos Liberos, Asya Konsol şampiyonluğunu ($6,000) kazandı. Noob Japanes ikinci ($3,000), Gewn it ise üçüncü ($1,500) oldu.
| Sıralama | Takım | Ödül |
|---|---|---|
| 1. | Deos Liberos | $6,000 |
| 2. | Noob Japanes | $3,000 |
| 3. | Gewn it | $1,500 |
| 4. | ARTAEUM | $800 |

Hero ban phase in ranked
1. Sezon bize Marvel Rivals meta'sı hakkında ne anlatıyor?
Bölgeler genelinde hangi organizasyonların iyi performans gösterdiğine baktığımızda, birkaç model öne çıkıyor. Sentinels, 100 Thieves, FlyQuest, Gen.G Academy ve Virtus.pro gibi köklü espor markalarının tamamı, kendi PC gruplarında ilk dörde girdi. Bu, yapılandırılmış koçluk, iletişim altyapısı ve diğer oyunlardaki önceki rekabetçi deneyime sahip takımların, oyunun ilk büyük şampiyonasında önemli bir avantaja sahip olduğunu gösteriyor.
Konsol tarafında ise sonuçlar daha açıktı; SINISTERSIX ve WeOwnThis gibi daha az bilinen organizasyonlar zirveye yerleşti. Konsol Marvel Rivals, bu erken aşamada daha düz bir rekabet eğrisine sahip gibi görünüyor; bu da gelecekteki turnuvaları hedefleyen amatör oyuncular için iyi bir haber.
Gelecek sezonlara girerken rekabetçi meta'yı etkileyen denge değişikliklerinin tam dökümü için, kahraman ayarlamaları konusunda güncel kalmak adına Marvel Rivals yama notlarına göz atın.
Marvel Rivals'ta rekabetçi ödüller nasıl çalışır?
Şampiyona para ödülünün ötesinde, düzenli dereceli oyuncular ulaştıkları en yüksek dereceye göre sezonluk kozmetik ödüller kazanırlar. Mevcut ödül yapısı şu şekildedir:
| Ulaşılan Derece | Ödül |
|---|---|
| Bronze | Yok |
| Silver | Yok |
| Gold | Moon Knight – Golden Moonlight Costume |
| Platinum | Moon Knight – Golden Moonlight Costume |
| Diamond | Moon Knight – Golden Moonlight Costume |
| Grandmaster | Silver Timestream Honor + Golden Moonlight Costume |
| Eternity | Silver Timestream Honor + Golden Moonlight Costume |
| One Above All | Gold Timestream Honor + Golden Moonlight Costume |
Gold Timestream Honor, dünya genelindeki ilk 500 oyuncu için ayrılmıştır ve bu da onu oyunun dereceli ekosistemindeki en nadir kozmetik yapar. Ödüller sezon içindeki en yüksek derecenize göre belirlenir, bu nedenle her galibiyet, sezon sonu için mümkün olan en iyi sonucu garantilemek adına önemlidir.
Marvel Rivals esporunda sırada ne var?
1. Sezon sadece bir başlangıçtı. Marvel Rivals Championship Season 2 şimdiden yolda ve rekabetçi altyapı önemli ölçüde büyüyor. 2026 Marvel Rivals Esports sezonu, iki uluslararası LAN etkinliği de dahil olmak üzere üç temel rekabetçi aşama üzerine inşa edilmiştir. 27 Mart 2026'da başlatılan Ignite Preseason, en iyi performans gösteren PC gruplarının profesyonel oyuncularla birlikte rekabet etme şansı için Champion Points kazandığı, grup tabanlı bir rekabet sistemi getirdi.
7. Sezon ayrıca, yerleştirme maçları sırasında bireysel performans takibi (derece ayarlamaları -100 ile +100 rekabetçi puan arasında), genişletilmiş kahraman yasaklamaları (iki yerine takım başına üç) ve Tokyo 2099: Shin-Shibuya haritasının rekabetçi rotasyona geri dönmesi gibi anlamlı dereceli değişiklikleri de beraberinde getirdi. İyileştirme ve yakın dövüş dönüşüm yeteneklerine sahip bir Kumiho Stratejisti olan yeni kahraman White Fox da kadroya katılarak turnuva oyunları için taze takım kompozisyonu olasılıkları ekledi.
Gelişen tüm turnuva sıralamalarını ve katılımcı detaylarını, şampiyona güncellemelerini ve oyun denge değişikliklerini kapsayan Marvel Rivals Wiki yama notları sayfasından takip edebilirsiniz.
Yeteneklerini geliştirmek ve rekabetçi sahneyi daha yakından takip etmek isteyen oyuncular için, kahraman yapılandırmaları, dereceli stratejileri ve Marvel Rivals dünyasında olup biten her şeyi kapsayan GAMES.GG üzerindeki diğer rehberlere göz atın.





