Ana içeriğe geç
Blox Fruits Guide: All Fruits Prices & Rarities

Blox Fruits Rehberi: Tüm Meyve Fiyatları ve Nadirlikleri

Blox Fruits meyvelerini nadirliklerine göre inceleyin; Beli ve Robux fiyatlarını, türlerini ve en iyi meyveleri hızlıca elde etme ipuçlarını keşfedin.

Yazan:
Larc
Güncellendi
Okuma süresi
4 dk
Zorluk
Başlangıç
42 Blox Fruits meyvesinin tam listesi
Reklam

Blox Fruits oyununda yanlış meyveyi seçmek, milyonlarca Beli kaybetmenize ve saatlerce boşuna grinding yapmanıza neden olabilir. Güncelleme 30 ile birlikte oyuna eklenen 42 adet devil fruit bulunuyor; bunlar üç farklı türe ve beş nadirlik seviyesine ayrılıyor. Fiyatlar 5,000 Beli değerindeki Rocket meyvesinden başlayıp 15,000,000 Beli değerindeki Dragon meyvesine kadar uzanıyor. İster boss kesiyor, ister oyuncu avlıyor, ister level cap sınırına ulaşmaya çalışıyor olun; satın almadan önce her meyvenin maliyetini ve ne işe yaradığını bilmek sizi büyük bir zahmetten kurtarır.

42 Blox Fruits meyvesinin tam listesi

Aşağıdaki tablo, Güncelleme 30 ile eklenen Magnet Fruit dahil olmak üzere oyundaki tüm meyveleri kapsıyor. Beli fiyatları, Blox Fruit Dealer stoklarında bir meyve belirdiğinde ödemeniz gereken tutarı yansıtır. Robux fiyatları ise meyveyi değiştirdikten sonra bile envanterinizde kalacak olan kalıcı (permanent) sürüm içindir.

Blox Fruits Rehberi: Tüm Meyveler, Fiyatlar ve Nadirlikler

Blox Fruits Rehberi: Tüm Meyveler, Fiyatlar ve Nadirlikler

Common (Yaygın) meyveler

MeyveTürBeli FiyatıRobux (Kalıcı)
RocketNatural5,00050
SpinNatural7,50075
BladeNatural30,000100
SpringNatural60,000180
BombNatural80,000220
SmokeElemental100,000250
SpikeNatural180,000380

Common meyveler en ucuz ve bulunması en kolay olanlardır, ancak hiçbiri oyunun ilerleyen aşamalarında işinize yaramaz. Beli biriktirirken bunları sadece geçici birer çözüm olarak görün.

Uncommon (Sıra Dışı) meyveler

MeyveTürBeli FiyatıRobux (Kalıcı)
FlameElemental250,000550
IceElemental350,000750
SandElemental420,000850
DarkElemental500,000950
EagleBeast550,000975
DiamondNatural600,0001,000

Rare (Nadir) meyveler

MeyveTürBeli FiyatıRobux (Kalıcı)
LightElemental650,0001,100
RubberNatural750,0001,200
GhostNatural940,0001,275
MagmaElemental960,0001,300

Light, hızlı uçuşu ve güçlü menzilli saldırıları sayesinde bu seviyedeki en popüler meyvelerden biridir. Magma ise PvE'de çok yüksek hasar verir ve henüz Legendary seviyesinde bir meyveye bütçeniz yetmiyorsa güvenilir bir tercihtir.

Legendary (Efsanevi) meyveler

MeyveTürBeli FiyatıRobux (Kalıcı)
QuakeNatural1,000,0001,500
BuddhaBeast1,200,0001,650
LoveNatural1,300,0001,700
CreationNatural1,400,0001,750
SpiderNatural1,500,0001,800
SoundNatural1,700,0001,900
PhoenixBeast1,800,0002,000
PortalNatural1,900,0002,000
LightningElemental2,100,0002,100
PainNatural2,300,0002,200
BlizzardElemental2,400,0002,250

Buddha, bu seviyede grinding için en iyi meyvedir. Mastery 1'deki Transform yeteneği, AOE saldırılarınız için hitbox'ınızı genişletir; bu da onu raid grinding ve hızlı XP kasmak için vazgeçilmez kılar. Portal ve Phoenix ise güçlü yardımcı meyvelerdir; Portal eşsiz bir hareket kabiliyeti sunarken, Phoenix dönüşüm sırasında pasif iyileşme sağlar.

Mythical (Mistik) meyveler

MeyveTürBeli FiyatıRobux (Kalıcı)
GravityNatural2,500,0002,300
MammothBeast2,700,0002,350
T-RexBeast2,700,0002,350
DoughElemental2,800,0002,400
ShadowNatural2,900,0002,425
VenomNatural3,000,0002,450
GasElemental3,200,0002,500
SpiritNatural3,400,0002,550
TigerBeast5,000,0003,000
YetiBeast5,000,0003,000
MagnetNatural6,000,0003,500
KitsuneBeast8,000,0004,000
ControlNatural9,000,0004,000
DragonBeast15,000,0005,000

Dragon, 15,000,000 Beli veya kalıcı sürümü için 5,000 Robux fiyatıyla listenin zirvesinde yer alıyor. Magnet ise Güncelleme 30 ile gelen en yeni meyve ve 6,000,000 Beli değerinde. 42 meyvenin PvP ve PvE'deki performans karşılaştırmaları için Blox Fruits devil fruit tier listesi, tüm seçenekleri S'den D'ye kadar sıralıyor.

Blox Fruits'teki üç meyve türü nedir?

Her meyve üç türden birine aittir. Nadirlik ve tür farklı sınıflandırmalardır; bu yüzden bir Mythical meyve; Natural, Elemental veya Beast olabilir.

  • Natural (Paramecia): 22 meyve ile en yaygın türdür. Natural meyveler çeşitli dövüş stillerine sahiptir ve yerleşik bir pasif savunmaları yoktur. Örnekler: Magnet, Control ve Gravity.
  • Elemental (Logia): Toplam 11 meyve. Elemental meyveler, Haki kullanmayan düşmanlardan gelen fiziksel vuruşları görmezden gelmenizi sağlayan pasif bir yetenek sunar. Örnekler: Flame, Lightning ve Gas.
  • Beast (Zoan): Toplam 9 meyve. Beast meyveleri hayvan veya yaratık tabanlı dönüşümler sağlar ve hibrit veya tam canavar formları üzerine kuruludur. Örnekler: Dragon, Kitsune ve Tiger.
Blox Fruits Rehberi: Tüm Meyveler, Fiyatlar ve Nadirlikler

Blox Fruits Rehberi: Tüm Meyveler, Fiyatlar ve Nadirlikler

Fruit Mastery nasıl çalışır?

Mastery, karakter seviyenizden tamamen bağımsız, meyveye özel bir ilerleme sistemidir. Bir meyvedeki her yetenek belirli bir Mastery eşiğinde açılır. Mastery'yi o meyveyi savaşta kullanarak kazanırsınız; bu yüzden sürekli meyve değiştirmek, sahip olduğunuz tüm meyvelerdeki yeteneklerin açılmasını yavaşlatır.

Örneğin, Dragon'un Heatwave Cannon yeteneği Mastery 1'de açılırken, Imperial Evolution 350 Mastery gerektirir. Pahalı meyvelerde bu yüksek eşiklere ulaşmak ciddi zaman ister, bu yüzden Mastery kasmaya başlamadan önce uzun süre kullanacağınız bir meyve seçin.

Bazı meyvelerin sadece Mastery ile değil, ek adımlarla açılan uyanış (awakening) ve dönüşümleri de vardır. Mastery temel gereksinimdir, ancak her şey değildir.

Blox Fruits'te meyveler nasıl elde edilir?

Devil fruit elde etmenin dört ana yolu vardır ve her birinin farklı risk-ödül dengesi bulunur.

Blox Fruit Dealer

En güvenilir yöntemdir. Dealer, meyveleri doğrudan Beli veya Robux karşılığında satar ve stoklar her dört saatte bir yenilenir. Denizler boyunca beş Dealer konumu bulunur:

  • Pirate Starter Island
  • Marine Starter Island
  • Middle Town
  • Dressrosa Docks (Second Sea)
  • Cafe (Second Sea)

Her meyve her rotasyonda çıkmaz. Belirli bir meyveye hızlıca ihtiyacınız varsa, kalıcı Robux satın alımı stok sistemini tamamen devre dışı bırakır.

Blox Fruit Dealer Gacha

Cafe (Second Sea) ve Jungle'daki Dealer Cousin, Beli karşılığında rastgele bir meyve verir. Ne alacağınızı seçemezsiniz, bu yüzden bir kumardır. Hangi meyveyi istediğiniz konusunda esnekseniz iyi sonuçlar verebilir.

Dünya üzerinde doğan meyveler

Meyveler Old World ve New World genelinde, genellikle ağaç altlarında doğal olarak doğar. Bir meyve doğduğunda ekranda küresel bir duyuru belirir. Doğumlar yaklaşık her saat başı gerçekleşir ve meyve 20 dakika sonra kaybolur, bu yüzden hızlı hareket etmelisiniz.

Factory Raid

Factory Raid sırasında en çok hasarı veren oyuncu, ödül olarak bir devil fruit alır. Yüksek hasar veren meyveler burada işe yarar, bu da yeni oyuncular için biraz "yumurta mı tavuktan, tavuk mu yumurtadan" durumu yaratır.

Eğer oyuna yeni başlıyorsanız ve oyunun başlarında net bir yol haritasına ihtiyacınız varsa, Blox Fruits başlangıç rehberi, Second Sea'ye daha hızlı ulaşmanız için stat dizilimlerini ve ada ilerleyişini kapsar.

Leopard, Rumble ve diğer eski meyvelere ne oldu?

Oyunun eski sürümlerindeki birçok meyve yeniden adlandırıldı veya kaldırıldı. Eğer eski bir rehberi takip ediyorsanız ve meyve ismi mevcut Dealer stoklarıyla eşleşmiyorsa, sebebi budur.

Eski İsimGüncel İsim
LeopardTiger
RumbleLightning
BarrierCreation
FalconEagle
PawPain
ChopBlade

Kilo, Revive, String, Soul, Dragon (Classic) ve Meme gibi meyveler artık standart yöntemlerle elde edilemiyor. Bunları Dealer üzerinden arayarak Beli harcamayın.

Blox Fruits'teki en yeni meyve hangisi?

Magnet, Güncelleme 30 ile tanıtılan en yeni meyvedir. 6,000,000 Beli veya kalıcı sürümü için 3,500 Robux değerinde, Mythical bir Natural meyvedir. Yetenek seti ve Magnet Token'ların nasıl kasılacağı hakkında her şey için Blox Fruits Güncelleme 30 rehberi, yeni 3000 level sınırı dahil tüm detayları kapsar.

Oyunun her köşesini kapsayan daha fazla rehber için GAMES.GG üzerindeki Roblox rehberleri koleksiyonuna göz atın.

Reklam