THE FINALS oyunundaki en iyi silahlar, Sezon 12 ve 12.0.0 yaması itibarıyla Light sınıfı için M11, Medium sınıfı için AKM ve Heavy sınıfı için ShAK-50 olarak öne çıkıyor. En iyi Medium silahını arıyorsan işe AKM ile başla: 34 mermilik şarjörü ve Medium rakiplere karşı 1,10 saniyelik gövde atışı ile öldürme süresi (TTK), onu FCAR'ın önüne geçiriyor.
Ancak bu önerilerin sınırları var. M11 yakın mesafe çatışmalarına ihtiyaç duyar, ShAK-50 sadece 20 mermi kapasitesine sahiptir ve AKM her mesafe için en güçlü seçeneğin olmayabilir. Tek bir rakama odaklanmak yerine, girmeyi planladığın çatışmalara uygun bir silah seç.
THE FINALS silah tier listesi: 38 silah nasıl sıralanıyor?
THE FINALS, yakın dövüş seçenekleri de dahil olmak üzere 38 adet sınıfa özel silaha sahip: 13 adet Light, 13 adet Medium ve 12 adet Heavy için. Aşağıdaki tablo, her silahı kendi sınıf sistemi içerisinde sıralıyor; yani S-tier bir Light silahı, Medium sınıfında kuşanabileceğin bir alternatif değildir.
| Tier | Light silahları | Medium silahları | Heavy silahları |
|---|---|---|---|
| S | M11 | AKM | ShAK-50 |
| A | ARN-220, XP-54, V9S, LH1 | FCAR, CB-01 Repeater, P90, Chimera XB, FAMAS, Model 1887 | Lewis Gun, M60, .50 Akimbo, M134 Minigun, SA1216, KS-23 |
| B | 93R, M26 Matter, Recurve Bow, Throwing Knives | Cerberus 12GA, R.357, CL-40, Pike-556 | BFR Titan, Sledgehammer |
| C | SR-84, SH1900, Sword, Dagger | Dual Blades, Riot Shield | Flamethrower |
| D | Yok | Yok | MGL32, Spear |
S-tier silahlar, sınıfları için en güçlü başlangıç noktalarıdır. A-tier silahlar, genellikle daha belirgin bir menzil veya nişan alma tercihi ile rekabetçi alternatifler sunar. B-tier seçenekler daha dikkatli bir konumlandırma veya uygulama gerektirirken, C- ve D-tier silahlar daha büyük pratik kısıtlamalara sahiptir.
Buradaki "time to kill" (öldürme süresi) ne anlama geliyor?
Karşılaştırmalar, hiçbir hasar düşüşü olmadan her merminin isabet ettiği varsayılarak gövde atışı ile öldürme süresi (TTK) üzerinden yapılmıştır. Bir Medium hedef 250 HP'ye sahiptir; 12.0.0 yaması ile Light sınıfı 175 HP, Heavy sınıfı ise 325 HP değerine sahiptir.
| Sınıf | En iyi başlangıç seçimi | Etkili menzil | Şarjör | Medium'a karşı TTK |
|---|---|---|---|---|
| Light | M11 | Yakın | 40 | 0,90 saniye |
| Medium | AKM | Orta | 34 | 1,10 saniye |
| Heavy | ShAK-50 | Orta | 20 | 1,14 saniye |
THE FINALS'taki en iyi Medium silahı hangisi?
AKM, 12.0.0 yaması itibarıyla en iyi genel amaçlı Medium silahıdır. FCAR'ın 1,13 saniyelik süresine kıyasla, tam sağlık değerine sahip bir Medium'u gövde atışlarıyla 1,10 saniyede öldürür ve sana 25 yerine 34 mermi sunar.
Öldürme süresindeki fark küçüktür. Eğer ıskalanan atışlar veya sık şarjör değiştirme yüzünden çatışmaları kaybediyorsan, fazladan 9 mermi AKM'yi seçmek için çok daha güçlü bir nedendir.
En iyi Medium silahları nasıl karşılaştırılıyor?
| Silah | Tier | Gövde hasarı | Şarjör | Medium'a karşı TTK | Heavy'ye karşı TTK | En iyi kullanım alanı |
|---|---|---|---|---|---|---|
| AKM | S | 21 | 34 | 1,10 saniye | 1,50 saniye | Genel amaçlı orta mesafe çatışması |
| FCAR | A | 23 | 25 | 1,13 saniye | 1,58 saniye | Daha küçük şarjörle rahat eden oyuncular |
| P90 | A | 15 | 50 | 1,07 saniye | 1,40 saniye | Hata payı yüksek yakın-orta mesafe düelloları |
| Chimera XB | A | 47 | 15 | 1,15 saniye | 1,38 saniye | Heavy hedeflere karşı isabetli atışlar |
| CB-01 Repeater | A | 88 | 8 | 1,54 saniye | 2,31 saniye | Uzun görüş hatlarını tutma |
| FAMAS | A | 24 | 27 | 1,20 saniye | 1,52 saniye | Seri atış (burst fire) tercih eden oyuncular |
AKM neden FCAR'dan daha iyi?
AKM'nin mevcut konumu, daha önceki iki iyileştirmeyi takip ediyor: Sezon 10'da şarjör kapasitesi 32'den 34'e çıkarıldı ve 11.6.0 yaması ile gövde hasarı 20'den 21'e yükseltildi. 12.0.0 yamasında AKM'ye doğrudan bir değişiklik yapılmadı.
FCAR, özellikle kullanımı sana uygunsa A-tier bir seçenek olmaya devam ediyor. Silaha yapılan son doğrudan değişiklik, 11.0.0 yamasında atış hızının 540'tan 530 RPM'ye düşürülmesiydi; bu nedenle Sezon 11'de güçlendirildiği yönündeki eski iddiaların düzeltilmesi gerekiyor.

Orta mesafe çatışmaları için AKM kurulumu
P90 veya Chimera XB'yi ne zaman seçmelisin?
Yakın-orta mesafe çatışmaları için hata payı yüksek bir silah istiyorsan P90'yi seç. 50 mermilik şarjörü, ıskaladığın atışlar için sana daha fazla alan tanır ve 12.0.0 yaması gövde hasarını 14'ten 15'e çıkardı. Mermi başına düşük hasarı, iyileştirme alan takımlara karşı bir dezavantajdır.
15 mermilik şarjörü verimli kullanabiliyorsan Chimera XB'yi seç. Hasarı 12.0.0 yaması ile 45'ten 47'ye yükseldi, bu da 325 HP'lik bir Heavy'ye karşı gereken gövde atışı sayısını 8'den 7'ye düşürdü. 1,38 saniyelik Heavy öldürme süresi, karşılaştırma koşullarında hem AKM'den hem de FCAR'dan daha hızlıdır.

P90 50 mermilik bir şarjör sunuyor
Hangi Medium silahları uzman rollere uygun?
CB-01 Repeater, uzun görüş hatları için bir seçenektir. 12.0.0 yaması gövde hasarını 84'ten 88'e yükseltti, bu da 175 HP'lik tam sağlık değerindeki bir Light'ı hasar düşüşü yaşanmadan 2 gövde atışıyla elemine etmeyi mümkün kılıyor. Medium ve Heavy hedeflere karşı daha yavaş öldürme süreleri, genel kullanımda neden AKM'nin gerisinde kaldığını açıklıyor.
Yakın mesafe çatışmaları için Model 1887, A-tier bir pompalı tüfek alternatifidir. Cerberus 12GA ise 3 mermilik kapasitesi nedeniyle başarısız yakın mesafe saldırılarını özellikle maliyetli kıldığı için B tier'da yer alıyor.
R.357, 12.0.0 yamasındaki güçlendirmesinden sonra 152 kafa vuruşu hasarı ile isabetli atışları ödüllendiriyor ancak 6 mermilik şarjörü oldukça zorlayıcı. Pike-556 artık 50 gövde hasarı veriyor; bu, 250 HP'lik bir Medium'u hasar düşüşü öncesinde 5 gövde atışıyla elemine etmeye yetiyor. Her ikisi de varsayılan öneri yerine B-tier uzmanlık seçimleri olarak kalmaya devam ediyor.
Sınıf tier listesi: Sezon 12'ye hangi rol uygun?
Medium en net destek seçeneğidir, Heavy savunma araçları ve sürekli baskı sağlar, Light ise hareketliliği ve kanatlardan saldırmayı tercih eder. 12.0.0 yaması ayrıca dayanıklılıklarını da değiştirdi: Light 25 HP kazandı, Heavy ise 25 HP kaybetti.
| Sınıf | Sağlık | Ana güçlü yönler | Önerilen silah |
|---|---|---|---|
| Medium | 250 HP | İyileştirme, canlandırma ve takım hareketi | AKM |
| Heavy | 325 HP | Savunma gadget'ları, yapısal yıkım ve sürekli ateş | ShAK-50 |
| Light | 175 HP | Yeniden konumlanma, kanat saldırıları ve yakın mesafe baskısı | M11 |

Medium, destek rolünün bel kemiği mi?
Healing Beam, Defibrillator ve Jump Pad, Medium sınıfına net bir takım rolü kazandırıyor: can yenileme, takım arkadaşlarını diriltme ve dikey hareketlilik sağlama. AKM ise dar bir uzmanlık silahına bağlı kalmadan orta mesafeden hasar vermene olanak tanır.
Medium'un şifa dışında da alternatifleri var. Shockwave daha yüksek beceri gerektiren bir uzmanlık sunarken, Dematerializer yeniden konumlanmayı ve beklenmedik saldırıları destekler, Guardian Turret ise savunma odaklı kurulumları tercih edenler içindir. Önceliğin takım arkadaşlarını hayatta tutmaksa, Healing Beam başlamak için en mantıklı noktadır.
Sezon 12'de iki Heavy oynamak mantıklı mı?
Çift Heavy dizilimi, cashout savunmasına odaklanabilir ancak silah seçimlerin kontrol etmen gereken alana uygun olmalı. ShAK-50 orta mesafe çatışmalarını yönetirken, SA1216 yakın mesafe odaları için daha uygundur.
Heavy'nin savunma değeri, 325 HP'si kadar kullandığı araçlardan da gelir:
- Dome Shield: Bir cashout'u ele geçirirken veya savunurken koruma sağlar.
- C4: Yapısal yıkım yoluyla içeri sızmayı ve cashout savunmasını destekler.
- RPG-7: Düşmanlara ve yapılara karşı menzilli patlayıcı hasarı verir.
- Barricade: Dar geçitleri kontrol etmek için savunma duvarı oluşturur.
Mesh Shield savunma odaklı uzmanlık seçeneğidir, Winch Claw ise hedefleri izole etmeye odaklanır. Charge N Slam mesafeyi kapatmak ve yapıları kırmak için idealdir. Her Heavy kurulumunu birbirinin aynısı gibi görmek yerine, yapman gereken işe uygun uzmanlığı seç.
Sezon 12'de Light oynamalı mısın?
Hareketlilik ve kanatlardan saldırmak istiyorsan Light seç, ancak 175 HP ile oyunun en düşük can havuzuna sahip olduğunu unutma. Cloaking Device gizlenmeyi, Grappling Hook geçişleri, Evasive Dash ise agresif hareketleri destekler.
Light'ın takım için de faydaları var. Gateway yeniden konumlanmayı, Glitch Grenade düşman uzmanlıklarını ve gadget'larını devre dışı bırakmayı, H+ Infuser ise müttefikleri uzaktan iyileştirmeyi sağlar. Bir Light yüklemesi, aynı çatışmaya sadece başka bir açıdan ateş etmekten çok daha fazlasını sunabilir.

Hangi Light silahlarını kullanmalısın?
M11, 40 mermilik şarjörü ve Medium'lara karşı 0,90 saniyelik gövde atışı ile öldürme süresi sayesinde yakın mesafe hasarı için en iyi Light silahıdır. Yakın mesafeye tutarlı bir şekilde girebildiğinde onu seç. Daha uzun açıları tutmayı tercih ediyorsan pas geç.
XP-54 hala kullanılmaya değer mi?
XP-54, çok düşük geri tepme ile yakın-orta mesafe erişimi sunduğu için A kademesinde kalmaya devam ediyor. 12.0.0 yaması, hasarı veya atış hızını değiştirmeden şarjör kapasitesini 36'dan 34'e düşürdü, bu yüzden M11'ün menzil kısıtlaması seni rahatsız ediyorsa hala güçlü bir alternatif.
ARN-220, orta mesafe çatışmaları için bir diğer A kademesi seçeneği. 11.6.0 yamasındaki iyileştirmeler atış hızını 725'ten 750 RPM'ye çıkardı ve hızlı şarjör süresini 0,75'ten 0,66 saniyeye düşürdü. M11'ün yakın mesafe odağı yerine daha geniş bir çatışma menzili istediğinde onu seç.

LH1 ve yakın dövüş seçeneklerine ne oldu?
LH1 isabetli oyuncular için A kademesinde kalmaya devam ediyor ancak 12.0.0 yaması gövde hasarını 44'ten 40'a düşürdü. Hasar düşüşü artık 50 metre yerine 35 metrede başladığından, eski uzun menzilli tavsiyeler artık pek geçerli değil. 2x kafa vuruşu çarpanı ise hassasiyetini ödüllendirmeye devam ediyor.
Sword, hassas temel hasarı 110'dan 100'e düştükten ve hamle mesafesi 4,25'ten 4 metreye kısaldıktan sonra C kademesine geriledi. Dagger da C kademesinde: 12.0.0 yaması, Backstab temel hasarı ve saldırı süresi iyileşse bile, temel saldırı ve Backstab menzilini 4,25 metreye kısalttı.
SR-84 varsayılan bir Light silahı değil, uzmanlaşmış bir uzun menzil tercihidir. Mevcut 122 gövde hasarı ve 244 kafa vuruşu hasarı, tam canlı 250 HP'lik bir Medium'u tek vuruşta saf dışı bırakmaz.
Hangi Heavy silahlarını kullanmalısın?
ShAK-50, Medium'lara karşı 1,14 saniyelik gövde atışı ile öldürme süresiyle Heavy'nin S kademesi başlangıç noktasıdır. 20 mermilik şarjörü ana kısıtlamasıdır, bu yüzden mühimmat kapasitesi senin için daha önemliyse Lewis Gun ve M60 değerlendirmeye değer.
| Silah | Kademe | Şarjör | Medium'a karşı TTK | En iyi kullanım |
|---|---|---|---|---|
| ShAK-50 | S | 20 | 1,14 saniye | Orta mesafe hasarı |
| Lewis Gun | A | 47 | 1,15 saniye | Genel amaçlı sürekli ateş |
| M60 | A | 70 | 1,20 saniye | Daha uzun ateş sekansları |
| SA1216 | A | 16 | 0,95 saniye | Yakın mesafe cashout odaları |
| M134 Minigun | A | 300 | 0,88 saniye | Kararlı yakın mesafe baskısı |
Lewis Gun mu yoksa M60 mi seçmelisin?
Dengeli bir orta mesafe seçeneği için Lewis Gun'ı seç. 12.0.0 yaması atış hızını 500'den 520 RPM'ye çıkardı ve 47 mermilik şarjörü, ShAK-50'den önemli ölçüde daha fazla kapasite sunuyor.
Mühimmatın bitmesi sürekli yaşadığın bir sorunsa M60'yi seç. 70 mermilik şarjörü sürekli baskıyı destekler ve 12.0.0 yaması atış hızını 580'den 600 RPM'ye çıkardı. Medium öldürme süresi Lewis Gun'dan biraz daha yavaştır.

Lewis Gun sürekli ateşi destekler
Heavy pompalıları hala güçlü mü?
SA1216 yakın mesafe savunması için A kademesinde kalmaya devam ediyor. 12.0.0 yaması geri tepmeyi yaklaşık 20% oranında azalttı, saçma dağılımını daralttı ve hasar düşüş çarpanını 0,62'den 0,67'ye çıkardı. Gücü hala açık alanda orta mesafe düellolarına girmekten ziyade, köşelere yakın ve oda içlerinde savaşmaktır.
KS-23 de gövde hasarı 104'ten 100'e düştükten sonra A kademesinde yer alıyor. Bu düşüş, mevcut 175, 250 ve 325 HP'lik can havuzlarına karşı gövde atışı ile öldürme sayılarını değiştirmedi.
Heavy sıralamasının en altında, MGL32 artık el bombası başına 97 hasar veriyor ve 2 doğrudan vuruşla bir Light'ı saf dışı bırakabiliyor. Haritaya bağlı değeri ve zayıf yakın mesafe savunması onu D kademesinde tutuyor. Spear, 5,75 metrelik daha kısa temel hamlesi ve daha dar temel hitbox'ı ile o da D kademesinde.
Her sınıf için en iyi başlangıç yüklemesi nedir?
Öğrenmek istediğin role uygun menzile sahip bir silahla başla. AKM en basit Medium tavsiyesidir, Light ve Heavy ise en üst sıradaki silahın kısıtlamaları sana uymuyorsa kullanabileceğin yararlı alternatiflere sahiptir.
| Sınıf ve yaklaşım | Silah | Uzmanlık | Öncelikli Gadget'lar | Neden seçilmeli? |
|---|---|---|---|---|
| Light, yakın-orta mesafe | XP-54 | Grappling Hook | Gateway, Glitch Grenade | Düşük geri tepme ve geçiş desteği, konumlanmayı öğretir |
| Medium, takım desteği | AKM | Healing Beam | Defibrillator, Jump Pad | Affedici bir şarjörü şifa ve takım hareketiyle birleştirir |
| Heavy, sürekli orta mesafe ateşi | Lewis Gun | Mesh Shield | Dome Shield, Barricade | Şarjör kapasitesi ve savunma araçları ekler |
| Heavy, yakın mesafe savunması | SA1216 | Winch Claw | Dome Shield, C4 | Oda odaklı hasarı, hedef izolasyonu ve savunma faydasıyla eşleştirir |
Medium başlangıç noktası için silah seçiminde AKM'yi seç ve Healing Beam ile Defibrillator etrafında bir kurulum yap. 34 mermilik şarjör, hasar ve destek arasında ne zaman geçiş yapacağını öğrenirken, FCAR'ın 25 mermisine göre ıskaladığın atışlar için sana daha fazla tolerans tanır.
Hangi menzilin ve takım rolünün sana uygun olduğunu öğrendiğinde, Light, Medium ve Heavy için en iyi build rehberi daha fazla yükleme seçeneğini kapsıyor.

12. Sezon metası önceki sezonlarla nasıl karşılaştırılıyor?
Yama 12.0.0, silah karşılaştırmalarının arkasındaki sağlık hedeflerini değiştiriyor. Hafif sınıf artık 150 HP yerine 175 HP, Ağır sınıf 350 HP yerine 325 HP ve Orta sınıf 250 HP'de kalıyor. Bu nedenle, doğrudan bir hasar değişikliği almadan bir silahın kullanışlı bir kill breakpoint kazanması veya kaybetmesi mümkün.
| Değişiklik | Önce | Yama 12.0.0 | Pratik Etki |
|---|---|---|---|
| Hafif sınıf canı | 150 HP | 175 HP | Eski Hafif sınıf kill hesaplamaları güncelliğini yitirmiş olabilir |
| Ağır sınıf canı | 350 HP | 325 HP | Eski Ağır sınıf kill hesaplamaları güncelliğini yitirmiş olabilir |
| CB-01 Repeater hasarı | 84 | 88 | Tam canlı Hafif sınıfa karşı 2 vücut vuruşuyla kill'i geri kazandırır |
| P90 hasarı | 14 | 15 | Yakın-orta menzil hasar çıktısını artırır |
| Chimera XB hasarı | 45 | 47 | Ağır sınıfa karşı vücut vuruşu sayısını 8'den 7'ye düşürür |
| XP-54 şarjör | 36 | 34 | Kaçırılan atışlar için daha az mühimmat bırakır |
| LH1 vücut hasarı | 44 | 40 | Vücut vuruşu savaşını daha az etkili hale getirir |
| Lewis Gun atış hızı | 500 RPM | 520 RPM | Sürekli hasar çıktısını artırır |
| M60 atış hızı | 580 RPM | 600 RPM | Sürekli hasar çıktısını artırır |
| Pike-556 hasarı | 49 | 50 | Orta sınıfa karşı vücut vuruşu sayısını 6'dan 5'e düşürür |
M11, yama 12.0.0'de doğrudan bir değişiklik almadı, ancak önceki menzil ayarı hala önemli. Yama 10.6.0, düşen hasar çarpanını 0.52'den 0.45'e düşürerek, daha uzun çatışmalar için XP-54 veya ARN-220'yi seçme nedenini güçlendirdi.
THE FINALS, silah buff'ları kadar sağlık breakpoint'lerini kontrol etmeyi de ödüllendiriyor. Eğer rekabetçi aksiyon oyunlarını yakından takip ediyorsanız, herhangi bir loadout önerisine yama numarasını eklemeyi unutmayın: 150 HP'lik bir Hafif sınıfa karşı yapılan 11. Sezon hesaplaması, 175 HP'lik 12. Sezon hesaplamasıyla aynı değildir.
Yaygın Hatalar
Menzili Kontrol Etmeden En Hızlı TTK'yı Seçmek
M134 Minigun'ın 0.88 saniyelik Orta sınıf kill süresi, ShAK-50'nin 1.14 saniyesinden daha hızlıdır, ancak Minigun yakın menzilli bir silahtır. Bu sayı, onu orta menzilli savaşlar için daha iyi bir seçenek yapmaz.
Hasar Buff'ının Her Zaman Kill İçin Gerekli Vuruş Sayısını Azalttığını Varsaymak
R.357, yama 12.0.0'de 74'ten 76'ya vücut hasarı artışına rağmen, mevcut sınıf sağlık havuzlarına karşı vücut vuruşuyla kill sayıları değişmeden kaldı. BFR Titan'ın 90'dan 95'e artışı da aynı modeli izledi.
Her Pompalı Tüfeği Affedici Bir Başlangıç Seçeneği Olarak Görmek
SH1900 sadece 2 mermi, Cerberus 12GA ise 3 mermi alır. Bu limitler, başarısız bir saldırıyı 34 mermilik bir AKM veya 50 mermilik P90'nın kaçırılan bir burst'ünden daha cezalandırıcı hale getirir.
Eski FCAR Tavsiyelerini Saklamak
FCAR, yama 11.0.0'te buff almadı. Atış hızı 540'tan 530 RPM'ye düştü ve mevcut AKM, Orta sınıflara karşı hem daha büyük bir şarjöre hem de biraz daha hızlı bir vücut vuruşuyla kill imkanı sunuyor.
Profesyonel İpuçları
- Silahınızdan Önce Menzilinizi Seçin. Yakın menzilli Hafif sınıf baskısı için M11, yakın-orta menzilli çatışmalar için XP-54 veya orta menzilli bir alternatif için ARN-220'yi tercih edin.
- Belirli Bir Sorunu Çözmek İçin Şarjör Boyutunu Kullanın. ShAK-50'nin 20 mermisi sizi sürekli yetersiz bırakıyorsa, 47 mermilik Lewis Gun veya 70 mermilik M60'ı deneyin.
- Orta Sınıfın Silahını Hedefe Göre Eşleştirin. AKM genel amaçlı varsayılan silahtır, ancak Chimera XB ideal koşullar altında Ağır sınıfa karşı daha hızlı vücut vuruşuyla kill imkanına sahiptir.
- Güncellemelerden Sonra Dar Breakpoint'leri Yeniden Kontrol Edin. Repeater'ın 88 hasarı önemlidir çünkü 2 vücut vuruşu 176 hasar verir, bu da düşen hasardan önce 175 HP'lik bir Hafif sınıfı alt etmek için yeterlidir.
Sıkça Sorulan Sorular
THE FINALS'taki En İyi Orta Sınıf Silah Hangisi?
AKM, 12. Sezon, yama 12.0.0'daki en iyi genel amaçlı Orta sınıf silahtır. 34 mermilik şarjörü, 21 vücut hasarı verir ve düşen hasardan önce kesintisiz vücut vuruşlarıyla tam canlı bir Orta sınıfı 1.10 saniyede etkisiz hale getirir.
En İyi Hafif Sınıf Silah Hangisi?
M11, yakın menzilli savaşlar için S-tier Hafif sınıf seçimidir. Daha uzun çatışmalar için daha uygun bir seçenek istiyorsanız XP-54 veya ARN-220'yi tercih edin.
THE FINALS'ta Kaç Silah Var?
Yakın dövüş seçenekleri dahil 38 silah bulunmaktadır: Hafif sınıf için 13, Orta sınıf için 13 ve Ağır sınıf için 12. Silahlar sınıfa özeldir, bu nedenle Hafif sınıf AKM veya ShAK-50'yi kullanamaz.
Hangi Sınıfla Başlamalısınız?
Healing Beam, Defibrillator ve AKM etrafında şekillenen net bir destek rolü istiyorsanız Orta sınıf ile başlayın. Daha fazla sıralama taktiği ve uzman loadout'ları için THE FINALS rehberleri koleksiyonuna göz atın.





