Ana içeriğe geç
WoW Midnight Harandar Rares & Treasures: Full Location Guide

WoW Gece Yarısı Harandar Nadirleri ve Hazineleri: Tam Konum Rehberi

Harandar'daki tüm Nadir ve Hazineleri tam koordinatları, açma ipuçları ve binek, evcil hayvan ve oyuncak gibi ödülleriyle bu rehberde bulun.

Güncellendi
Okuma süresi
5 dk
Zorluk
Orta Seviye
Harandar Nadirleri ve Hazineleri aslında size ne kazandırır?

Google'da daha fazla GAMES.GG içeriği görün

Reklam

Harandar, World of Warcraft: Midnight içerisindeki en yüksek ödüllü açık dünya bölgelerinden biridir; 15 Nadir (Rare) yaratık ve 9 Hazine ile dolu bu bölge; Hara'ti Renown, Coffer Key Shards, binekler, petler, oyuncaklar ve transmog silahları dağıtıyor. İster Leaf None Behind başarısının peşinde olun, ister Rootstalker Grimlynx bineğini avlıyor olun; bu rehber size Harandar'daki her koordinatı, her açma mekaniğini ve sizi bekleyen her ödülü sunuyor.

Harandar rare spawn locations

Harandar rare spawn locations

Harandar Nadirleri ve Hazineleri aslında size ne kazandırır?

Harandar'da kestiğiniz her Rare, her hafta ilk kez kestiğinizde Hara'ti fraksiyonu ile 50 Reputation kazandırır. Coffer Key Shards ve Adventurer gear gibi ganimetler için onları günlük olarak kesebilirsiniz, ancak haftalık reputation sıfırlanır. Hazineler de her biri 50 Reputation verir ve ödülleri genellikle rastgele düşmek yerine garantidir.

Tüm Rare'leri kestiğinizde Leaf None Behind başarısını ve Lightbloom Moss Mound ev dekorunu kazanırsınız. Her Hazineyi yağmaladığınızda Treasures of Harandar ve Pango Plating oyuncağını alırsınız. Her ikisi de, Brilliant Petalwing bineğini ödül olarak veren daha büyük Light Up the Night meta-başarısının bir parçası olan That's Aln, Folks! Harandar meta-başarısına katkıda bulunur. Başarı ilerlemesi Warband-wide olduğu için yan karakterleriniz de tamamlanma sürecine sayılır.

Harandar'daki 15 Rare konumu

On beş Rare'den üçü Rare-Elite olarak işaretlenmiştir; bu, daha sert vurdukları ve bir grup veya iyi ekipmanlı bir solo oyuncu gerektirebilecekleri anlamına gelir. 15'inin de Rootstalker Grimlynx ve Vibrant Petalwing bineklerini düşürme şansı vardır. Hunter'lar ekstra bir bonus kazanır: Her Rare'in, Harandar'a özgü Florafaun ailesi petlerini evcilleştirme yeteneğinin kilidini açan Trials of the Florafaun Hunter düşürme şansı vardır.

/way #2413 51.4 44.4 Rhazul
/way #2413 70.0 61.0 Ha'kalawe
/way #2413 59.8 47.0 Queen Lashtongue
/way #2413 45.9 31.4 Mindrot
/way #2413 36.6 75.0 Treetop
/way #2413 27.4 70.4 Pterrock
/way #2413 69.2 40.6 Chironex
/way #2413 72.6 69.2 Tallcap the Truthspreader
/way #2413 64.6 48.0 Chlorokyll
/way #2413 57.0 33.7 Serrasa
/way #2413 40.6 43.0 Dracaena
/way #2413 39.6 60.2 Ahl'ua'huhi
/way #2413 65.5 32.2 Stumpy
/way #2413 43.5 17.5 Annulus the Worldshaker
/way #2413 28.2 81.4 Oro'ohna
Rare adıKoordinatlarKonum notlarıÖnemli ganimetler
Rhazul51.4, 44.4Den'in kuzeyindeki dağ zirvesiGrimfur Mittens, Grimfang Shank
Ha'kalawe70.0, 61.0Grudge Pit'in kuzeybatısındaki tepelerde devriye gezerDeepspore Leather Galoshes, Ha'kalawe's Flawless Wing
Queen Lashtongue59.8, 47.0Blossoming Terrace'ın kuzeybatısında nehir kenarıTrials of the Florafaun Hunter
Mindrot45.9, 31.4Blooming Lattice'in batısındaki tarlalarda devriye gezerFungal Stalker's Stockings
Treetop36.6, 75.0Encroaching Bloom, Fungara Village'ın güneyiTreetop Battlestave
Pterrock27.4, 70.4Blinding Bloom'un kuzeybatısındaki mağaraSlatescale Grips
Chironex69.2, 40.6Nordrassil Roots'taki nehir deltasıTranslucent Membrane Slippers
Tallcap the Truthspreader72.6, 69.2Grudge Pit'in güneydoğusu, harita sınırı yakınındaRobes of Flowing Truths
Chlorokyll64.6, 48.0Blossoming Terrace'ın kuzeydoğusundaki şelalelerScepter of Radiant Conversion
Serrasa57.0, 33.7Blooming Lattice şelalelerinin altındaki nehirSerrated Scale Gauntlets
Dracaena40.6, 43.0Den of Echoes'un doğusundaki tarlalarPlated Grove Vest, Crawler's Mindscythe
Ahl'ua'huhi39.6, 60.2Fungara Village'ın kuzeyindeki şelalenin altıBogvine Shoulderguards, Mirevine Wristguards
Stumpy(Elite)65.5, 32.2Har'kuai'nin güneyindeki tepe zirvesiStumpy's Terrorplate, Stumpy's Stump
Annulus the Worldshaker(Elite)43.5, 17.5Har'mara'nın kuzeydoğusundaki terasFungal Cap Guard
Oro'ohna(Elite)28.2, 81.4Batı Blinding BloomLightblighted Sapdrinker, Radiant Petalwing's Feather
Stumpy Rare-Elite encounter

Stumpy Rare-Elite encounter

Harandar'daki 9 Hazine konumu

Harandar'daki bazı Hazineler doğrudan alınabilir. Diğerleri ise kısa bulmacaların çözülmesini veya önce belirli eşyaların toplanmasını gerektirir.

Hangi hazineleri doğrudan alabilirsiniz?

Üç Hazine özel bir adım gerektirmez:

  • Failed Shroom Jumper's Satchel (71.6, 31.0): Harandar'ın kuzeydoğusundaki bir uçurumun tepesinde. Düşme hızını 2 dakikalığına azaltan Shroom Jumper's Parachute oyuncağını verir (20 dakikalık bekleme süresi, sadece Midnight bölgelerinde).
  • Sporelord's Fight Prize (73.6, 65.3): Grudge Pit arenasının doğusundaki bir uçurumda. Bir polearm transmog olan Sporelord's Authority verir.
  • Reliquary's Lost Paint Supplies (62.9, 51.3): Blooming Lattice nehrindeki küçük bir adada. Reliquary-Keeper's Lost Shortbow transmog'unu verir.

Bulmaca hazinelerinin kilidini nasıl açarsınız?

Dört Hazine, onları almadan önce biraz daha çaba gerektirir.

Kemet's Simmering Cauldron (55.6, 39.5): Blooming Blossom'un güneyindeki küçük bir adada bulunur. Bir companion pet olan Percival'ı almak için onunla etkileşime girmeniz yeterlidir (istatistiği yoktur, savaşamaz).

Burning Branch of the World Tree (47.1, 50.3): Den'in hemen doğusundaki bir çadırın tepesinde durur. Charred World Tree Branch ödülünü verir.

Impenetrably Sealed Gourd (27.5, 67.9): Har'alnor'un güneyindeki iki katlı bir mağaranın içinde. Gourd, üst katta kilitlidir. Önce alt kata gidin ve şişelerden Mysterious Purple Fluid ile Mysterious Red Fluid toplayın. Bunları birleştirerek Fizzing Fluid oluşturun, ardından Perturbed Sporebat companion pet'inin kilidini açmak için yukarıdaki kapta kullanın.

Peculiar Cauldron (40.7, 28.1): Har'mara'nın doğusundaki nehirde, su altında. Açmak için, yakındaki nehir yatağına saçılmış Flame-Hardened Sap of Teldrassil nesnelerinden toplanan 150 Crystalized Resin Fragments gerekir. Ödül, Ruddy Sporeglider bineğidir.

Peculiar Cauldron underwater location

Peculiar Cauldron underwater location

Gift of the Cycle hazinesini nasıl tamamlarsınız?

Bu, Harandar'daki en kapsamlı Hazinedir. Ödül, yaşam döngüsünün bir ruhunu çağıran Gift of the Cycle oyuncağıdır (3 dakikalık bekleme süresi). Adım adım süreç şöyledir:

  1. Altar of Innocence'ı (51.15, 47.55) bulun ve Child-Like Spirit'i çağırmak için etkileşime girin. Ona, Den'deki Naynar'ın çadırının yanındaki çimlerde bulunan A Tattered Ball'u (51.1, 50.5) sunun.
  2. Altar of Vigor'u (47.2, 53.2) bulun ve Huntress Spirit'i çağırmak için etkileşime girin. Ona, sunağın güneybatısındaki bir şelalenin tepesinde bulunan A Lost Hunting Knife'ı (45.1, 54.0) sunun.
  3. Altar of Wisdom'ı (51.2, 58.5) bulun ve Elder Spirit'i çağırmak için etkileşime girin. Ona, Den'deki Inn'in solundaki bir çadırın yakınında bulunan A Rolled-Up Pillow'u (51.4, 56.0) sunun.

Üç eşya da teslim edildiğinde hazine ortaya çıkar.

Sporespawned Cache'in kilidini nasıl açarsınız?

Fungara Village'a gidin ve köyün batı tarafındaki devrilmiş dev bir mantarın yakınındaki Fungal Mallet'i (41.3, 67.9) bulun. Fungal Mallet buff'ını kazanmak için onunla etkileşime girin. Ardından köy merkezindeki gölün doğu tarafında bulunan Mycelium Gong'a koşun ve gongu çalın. Sporespawned Cache, Untainted Grove Crawler bineğini içeren bir şekilde gongun yanında belirecektir.

Harandar bölge ödülleri özeti

ÖdülTürNasıl alınır
Rootstalker GrimlynxBinekHerhangi bir Harandar Rare (şans)
Vibrant PetalwingBinekHerhangi bir Harandar Rare (şans)
Ruddy SporegliderBinekPeculiar Cauldron (garanti)
Untainted Grove CrawlerBinekSporespawned Cache (garanti)
Brilliant PetalwingBinekTreasures of Harandar başarısı
PercivalCompanion PetKemet's Simmering Cauldron
Perturbed SporebatCompanion PetImpenetrably Sealed Gourd
Sporelord's AuthorityTransmog PolearmSporelord's Fight Prize
Reliquary-Keeper's Lost ShortbowTransmog BowReliquary's Lost Paint Supplies
Shroom Jumper's ParachuteOyuncakFailed Shroom Jumper's Satchel
Gift of the CycleOyuncakGift of the Cycle bulmacası
Lightbloom Moss MoundEv DekoruLeaf None Behind başarısı
Pango PlatingOyuncakTreasures of Harandar başarısı
Trials of the Florafaun HunterHunter Tame KilidiHerhangi bir Harandar Rare (şans)

That's Aln, Folks! meta-başarısının başka neleri var?

Rare'ler ve Hazinelerin ötesinde, That's Aln, Folks! meta-başarısı Harandar'da birkaç ek görev gerektirir:

  • Explore Harandar: Haritadaki tüm bölgeleri açın. Bölge etrafında kısa bir uçuş bunu halleder.
  • Legends Never Die: Haftalık dünya etkinliği aracılığıyla 7 Legends of the Haranir kalıntısının hikayesini öğrenin. İlk 5 kalıntı (Wey'nan's Ward, Cauldron of Echoes, The Echoless Flame, Russula's Outreach, Aln'hara's Bloom) tek bir haftada 5 karakterle tamamlanabilir. Son 2 kalıntı (Root of the World ve Sky's Hope) tek bir karakterde önceki 5 kalıntının tamamını gerektirir, bu da bu başarının en az 7 hafta sürdüğü anlamına gelir.
  • Chronicler of the Haranir: 7 Legends of the Haranir hikayesinin tamamındaki tüm lore nesnelerini keşfedin. Her hikaye, mini haritanızda büyüteç simgesiyle işaretlenmiş 3 lore nesnesi içerir. Bu da en az 7 hafta gerektirir.
  • No Time to Paws: Claw Enforcement World Quest sırasında, bir Grimlynx bineğine binip Den'deki yaratıkları ezerek en az 15 stack Predator's Pursuit'e ulaşın. Her stack 15 saniye sürer, bu yüzden hareket etmeye devam edin ve stack'lerin düşmesine izin vermeyin. Bunu bir raid grubunda denemek, siz başarı üzerinde çalışırken kazara World Quest tamamlanmasını önler.
  • Dust 'Em Off: Harandar'a saçılmış 120 Glowing Moths'un tamamını toplayın. Güveler, Hara'ti Renown'da ilerledikçe 40'lık üç grup halinde açılır. Onlarla etkileşime girmek için en az Renown 9, mini haritanızda takip etmek için ise Renown 11 gerekir.
  • From The Cradle to the Grave: Bir uçan bineğe binin ve Den'in üzerindeki köklerle kaplı tavan alanına (Cradle denir) kadar uçun. Yeterince yaklaştığınızda, aşağı geri ışınlanacaksınız ve başarı anında belirecektir.

That's Aln, Folks! başarısının kendisi, genişleme paketi çapındaki meta-başarı olan Light Up the Night'a katkıda bulunur. Light Up the Night'ı tamamlamak Brilliant Petalwing bineğini ödül olarak verir, bu da tüm bu grind sürecini binek koleksiyoncuları için kovalamaya değer kılar.

Reklam