Ga naar hoofdinhoud
ZZZ Drive Disc Farming Guide: How to Get and Upgrade Discs

ZZZ Drive Disc Farming & Upgrade Guide

Leer hoe je Drive Discs farmt in Zenless Zone Zero, ontdek de effecten van elke set en hoe je ze naar het maximale niveau upgradet.

Geschreven door
Nuwel
Bijgewerkt
Leestijd
4 min
Moeilijkheidsgraad
Gevorderd
Wat zijn Drive Discs in Zenless Zone Zero?
Advertentie

Wat zijn Drive Discs in Zenless Zone Zero?

Drive Discs zijn het primaire systeem voor het verhogen van stats voor Agents in Zenless Zone Zero. Zie ze als het antwoord van ZZZ op de Artifacts uit Genshin Impact of de Cavern Relics uit Honkai: Star Rail. Elke Agent heeft zes uitrustingsslots, en je vult deze slots met discs uit specifieke sets. Elke set heeft een 2-delige bonus en een 4-delige bonus. Omdat je in totaal zes slots hebt, kun je twee verschillende 2-delige effecten combineren of gaan voor een 4-delige set plus een 2-delige set van een andere soort. De juiste combinatie vinden voor je Agent is waar het grootste deel van de late-game optimalisatie om draait.

Hoe werken disc-stats?

Elke disc heeft twee categorieën stats: Base Stats (de hoofdstat) en Random Stats (sub-stats). De eerste drie slots hebben altijd flat HP, flat ATK en flat DEF als hun base stats. Bij slots 4, 5 en 6 maak je de echt belangrijke keuzes.

Base stat-opties per slot

SlotMogelijke Base Stats
Slot 4CRIT Rate, CRIT DMG, HP%, ATK%, DEF%, Anomaly Mastery
Slot 5HP%, ATK%, DEF%, PEN Ratio, Elemental DMG
Slot 6HP%, ATK%, DEF%, Impact%, Anomaly Mastery, Energy Regen

Random Stats zijn de sub-stats die al op een disc staan of die vrijkomen wanneer je de disc upgradet. Een enkele disc kan tot vier random stats hebben, gekozen uit: HP% en flat HP, ATK% en flat ATK, DEF% en flat DEF, CRIT Rate%, CRIT DMG% en Anomaly Proficiency.

Hoe krijg je Drive Discs?

Er zijn twee hoofdmethoden om Drive Discs te verzamelen, en het begrijpen van beide maakt het verschil tussen efficiënt farmen en tijd verspillen.

Routine Cleanup-stages (de main farm)

Routine Cleanup-stages in de VR Device zijn de directe bron voor specifieke disc-sets. Elke stage dropt zijn eigen aangewezen sets, dus je weet altijd precies wat je aan het farmen bent. Elke run kost 60 Battery, en de stages hebben ook hun eigen elementaire buffs en mechanics. Het checken welke team-attributes worden bevoordeeld voordat je je squad bouwt, bespaart je veel damage output.

Notes from the Chained dropt in de Dragon Taming Chariot-stage, toegankelijk via Scott Outpost. Elke set in de game volgt deze structuur: een specifieke Routine Cleanup-stage die er direct aan gekoppeld is.

Routine Cleanup disc farming

Routine Cleanup disc farming

Bardic Needle Music Store (de ruilmethode)

De tweede methode verloopt via Bardic Needle, waar je Plating Agents (de valuta die gelijkstaat aan Master Copies) inruilt voor random discs. Je kunt een Tuning Orientation instellen om de drop rate van een specifieke set te verhogen. Dit helpt wanneer je één bepaalde set nodig hebt, maar steeds de verkeerde krijgt bij Routine Cleanup.

Plating Agents komen in drie zeldzaamheden, en de zeldzaamheid die je erin stopt bepaalt wat je eruit krijgt:

Tuning OrientationMain DropSecondary Drop
Beginner TuningB-Rank DiscsA-Rank Discs
Intermediate TuningA-Rank DiscsS-Rank Discs
Advanced TuningS-Rank DiscsGeen vermeld

Om Plating Agents op te slaan heb je vier bronnen: Rally Commissions, Routine Cleanup-stages, het dismantlen van ongewenste Drive Discs bij Bardic Needle, en het bereiken van tier levels in de New Eridu City Fund (de Battle Pass van ZZZ). S-Rank Plating Agents komen specifiek uit Rally Commissions, dismantlen en de Battle Pass.

Hoe upgrade je Drive Discs?

Upgraden gebruikt Plating Agents als upgrademateriaal. De zeldzaamheid van de disc bepaalt de harde limiet voor hoe ver je hem kunt pushen:

Disc RarityMax Upgrade Level
B-Rank+9
A-Rank+12
S-Rank+15

Naarmate je een disc levelt, worden er op bepaalde breakpoints extra random stats onthuld. Daarom is een S-Rank disc op +15 aanzienlijk sterker dan dezelfde disc op +0. Focus je S-Rank Plating Agents eerst op S-Rank discs met goede main stats. Een disc met een slechte slot 4-stat helemaal naar +15 levelen is een verspilling van resources die je beter had kunnen gebruiken voor een disc die wél bij je Agent past.

Disc upgrade level caps

Disc upgrade level caps

Volledige lijst met Drive Disc-sets (Versie 2.7)

Sinds Versie 2.7, uitgebracht op 24 maart 2026, zijn er 26 actieve Drive Disc-sets in de game. De twee nieuwste toevoegingen zijn Bunny in Wonderland en Notes from the Chained.

Damage-focused sets

Setnaam2-delige bonus4-delige bonus
Woodpecker ElectroCRIT Rate +8%Crits met Basic Attack, Dodge Counter of EX Special Attack verhogen ATK met 9% gedurende 6s (wordt apart bijgehouden per skill)
Chaotic MetalEther DMG +10%CRIT DMG +20%; Corruption additional DMG triggers stapelen dit met 5.5% tot 6 keer gedurende 8s
Inferno MetalFire DMG +10%Een Burning vijand raken verhoogt CRIT Rate met 28% gedurende 8s
Thunder MetalElectric DMG +10%Terwijl een vijand Shocked is, ATK +28%
Fanged MetalPhysical DMG +10%Wanneer een squadlid Assault toebrengt, doe 35% meer DMG aan dat doelwit gedurende 12s
Polar MetalIce DMG +10%Basic Attack en Dash Attack DMG +20%; Freeze of Shatter door een squadlid voegt nog eens 20% toe gedurende 12s
Puffer ElectroPEN Ratio +8%Ultimate DMG +20%; het inzetten van Ultimate verhoogt ATK met 15% gedurende 12s
Hormone PunkATK +10%Bij het betreden van het gevecht of wisselen, ATK +25% gedurende 10s (eens per 20s)
Shockstar DiscoImpact +6%Basic Attacks, Dash Attacks en Dodge Counters doen 20% meer Daze aan het hoofddoelwit
Dawn's BloomBasic Attack DMG +15%Basic Attack DMG +20%; na EX Special Attack of Ultimate, Basic Attack DMG +20% meer gedurende 25s
Shadow HarmonyAftershock en Dash Attack DMG +15%Raken met Aftershock of Dash Attack die overeenkomt met je attribute geeft stacks: elke stack geeft ATK +4% en CRIT Rate +4%, tot 3 stacks gedurende 15s

Anomaly- en condition-sets

Setnaam2-delige bonus4-delige bonus
Freedom BluesAnomaly Proficiency +30EX Special Attack-hits verminderen de Anomaly Buildup RES van het doelwit met 20% gedurende 8s
Chaos JazzAnomaly Proficiency +30Fire en Electric DMG +15%; off-field EX Special Attack en Assist Attack DMG +20%
Phaethon's MelodyAnomaly Mastery +8%Elke squad EX Special Attack verhoogt de Anomaly Proficiency van de drager met 45 gedurende 8s; als de caster niet de drager is, Ether DMG +25%
Notes from the ChainedIce DMG +10%Het triggeren van Abloom verhoogt Anomaly Proficiency met 48 gedurende 30s; het triggeren van Freeze verhoogt Attribute Anomaly DMG en Disorder DMG met 16% gedurende 30s

Support- en utility-sets

Setnaam2-delige bonus4-delige bonus
Swing JazzEnergy Regen +20%Chain Attack of Ultimate verhoogt alle squad DMG met 15% gedurende 12s
Moonlight LullabyEnergy Regen +20%Support character EX Special Attack of Ultimate verhoogt alle squad DMG met 18% gedurende 25s
Proto PunkShield effect +15%Defensive Assist of Evasive Assist door een squadlid verhoogt alle squad DMG met 15% gedurende 10s
Astral VoiceATK +10%Quick Assist entry geeft 1 Astral stack (max 3, 15s); elke stack verhoogt de DMG van het Quick Assist-personage met 8%
King of the SummitDaze +6%Stun character EX Special Attack of Chain Attack verhoogt alle squad CRIT DMG met 15%; als CRIT Rate 50%+ is, nog eens 15% gedurende 15s
Bunny in WonderlandHP +10%Defense character EX Special Attack of elke squad Defensive/Evasive Assist verhoogt alle squad DMG met 6% (tot 3 stacks, 25s)

Overige sets

Setnaam2-delige bonus4-delige bonus
Branch and Blade SongCRIT DMG +16%Anomaly Mastery 115+ verhoogt CRIT DMG van de drager met 30%; Freeze of Shatter verhoogt CRIT Rate met 12% gedurende 15s
Yunkui TalesHP +10%EX Special Attack, Chain Attack of Ultimate geeft CRIT Rate +4% per stack (max 3, 15s); bij 3 stacks, Sheer DMG +10%
Soul RockDEF +16%Schade incasseren en HP verliezen vermindert inkomende DMG met 40% gedurende 2.5s (eens per 15s)
White Water BalladPhysical DMG +10%Binnen Ether Veil, CRIT Rate +10%; na het verlaten duurt de buff 15s; Attack-personages die Ether Veil activeren krijgen CRIT Rate +10% en ATK +10% gedurende 30s
Shining AriaEther DMG +10%Basic Attack-hits verhogen Anomaly Proficiency met 36 gedurende 8s; elke Stunned vijand op het veld verhoogt DMG van de drager met 25% gedurende 18s

Wie moet Notes from the Chained gebruiken?

Miyabi is de beste keuze voor Notes from the Chained. De set is gebouwd voor Ice Anomaly Agents die regelmatig Abloom en Freeze triggeren. De 4-delige bonus is bijzonder sterk omdat beide condities, Abloom en Freeze, elk hun eigen buff-venster van 30 seconden hebben, en herhaalde triggers de duur resetten in plaats van dat ze apart stapelen. Een Agent die beide condities consistent kan raken, krijgt Anomaly Proficiency +48 en 16% verhoogde Attribute Anomaly en Disorder DMG tegelijkertijd.

Tips voor farming-efficiëntie

Een paar dingen die echt een verschil maken bij het grinden van Routine Cleanup:

  • Check stage-buffs voordat je je team bouwt. Elke Routine Cleanup-stage geeft de voorkeur aan specifieke attributes en schadestypes. Een team gebruiken dat aansluit bij de stage-mechanics betekent snellere clears en meer runs per Battery.
  • Dismantle agressief. Discs met slechte main stats op slots 4-6 moeten direct naar Bardic Needle voor Plating Agents. Ze bewaren kost inventarisruimte en vertraagt de discs die je echt nodig hebt.
  • Prioriteer S-Rank Plating Agents voor Advanced Tuning. De New Eridu City Fund Battle Pass beloont S-Rank Plating Agents op bepaalde tiers. Dit is je meest efficiënte pad naar S-Rank disc-rolls buiten het direct farmen van stages.
  • Stel je Tuning Orientation in voordat je uitgeeft. De orientation-boost bij Bardic Needle verhoogt de rate van je doelset. Stel dit altijd in vóór het ruilen, niet erna.

Voor meer ZZZ-strategieën en build-content, bekijk meer gidsen op GAMES.GG.

Advertentie