Ga naar hoofdinhoud
Cult of the Lamb Trophy Guide: All 57 Trophies and How to Earn Them

Cult of the Lamb Trophy Guide: Alle 57 Trophies en hoe je ze vrijspeelt

Volledig overzicht van alle Cult of the Lamb trophies, inclusief de basisgame en de Relics of the Old Faith, Sins of the Flesh en Woolhaven DLC's.

Bijgewerkt
Leestijd
4 min
Moeilijkheidsgraad
Expert
Hoe ziet de volledige trophy-lijst eruit?

Meer van GAMES.GG zien op Google

Advertentie

Cult of the Lamb bevat 57 trophies verdeeld over de basisgame en drie DLC-packs, waarbij slechts ongeveer 16% van de PlayStation-spelers de platinum trophy bereikt. Het gat tussen casual uitspelen en de volledige 100% is aanzienlijk, en dat komt grotendeels door een handvol trophies die je kunt missen, die veel grind vereisen of simpelweg lastig zijn en niet goed worden uitgelegd. Deze gids behandelt elke trophy in Cult of the Lamb, georganiseerd per pack, waarbij de zeldzaamste expliciet worden benoemd.

Hoe ziet de volledige trophy-lijst eruit?

De complete lijst bestaat uit: 1 Platinum, 4 Gold, 21 Silver en 31 Bronze trophies. De basisgame bevat er 37, terwijl de overige 20 verdeeld zijn over drie DLC-packs.

PackTrophiesOpvallende zeldzaamheid
Basisgame37Platinum op 16.32%
Relics of the Old Faith5Gold op 2.1%
Sins of the Flesh6Allemaal Bronze, meeste Ultra Rare
Woolhaven9Verschillende onder 1%

De trophies van de Woolhaven DLC zijn veruit de zeldzaamste in de game. Acht van de negen vallen in de categorie Ultra Rare, waarbij Maker of Legends en Respect Thy Mother beide op slechts 0.2% op PSN staan.

Basisgame trophies: wat kun je verwachten?

De meeste spelers zullen de verhaalgerelateerde trophies op natuurlijke wijze behalen. Deal with the Devil (94% unlock-percentage), First Follower (89.6%) en Crosser of Thresholds (71.3%) zijn in feite niet te missen. Het echte werk begint zodra je de eindbazen voorbij bent.

Boss trophies

De vier hoofdbisschoppen hebben elk twee trophies: één voor het verslaan van de baas en één voor het verslaan zonder schade op te lopen.

  • See No Evil (versla Leshy) / Order (Leshy zonder schade)
  • Speak No Evil (versla Heket) / Sate (Heket zonder schade)
  • Hear No Evil (versla Kallamar) / Cure (Kallamar zonder schade)
  • Think No Evil (versla Shamura) / Peace (Shamura zonder schade)
  • Do No Evil (versla the One Who Waits)

De trophies voor het verslaan van bazen variëren van algemeen tot ongebruikelijk. De versies zonder schade zijn een ander verhaal. Cure staat op 4.9% en Peace op 4.3% op PSN, wat ze tot twee van de moeilijkste trophies in de basisgame maakt. Leshy is het meest vergevingsgezinde doelwit om op te oefenen, wat verklaart waarom Order (17.9%) aanzienlijk vaker voorkomt dan de rest.

Cult of the Lamb Heket boss battle no-damage attempt

Heket no-damage run setup

Follower- en cult-management trophies

Verschillende trophies houden de groei van je cult bij.

  • The Flock Grows (5 volgelingen) en Flock of Many (10 volgelingen) behaal je vroeg in de game.
  • Flock of All (20 volgelingen) is een Gold trophy op 27.3%, wat betekent dat meer dan 70% van de spelers dit nooit bereikt.
  • Weigher of Souls (offer 10 volgelingen) is een Gold trophy met een unlock-percentage van 9%. Je moet je actief inzetten voor het offeren, iets wat veel spelers vermijden.
  • Devotion (upgrade de cult volledig) staat op 38.7%, dus minder dan de helft van de spelers voltooit de upgrade-tree.

Verzamel- en unlock-trophies

Dit zijn de grind-trophies die de platinum voor de meeste spelers buiten bereik houden.

  • Full Flock (ontgrendel alle volgeling-skins): 3% unlock-percentage, Ultra Rare
  • Full Deck (ontgrendel alle tarotkaarten): 5.2%, Very Rare
  • Transmute (ontgrendel alle fleeces): 3.8%, Ultra Rare
  • Gospel (ontgrendel alle doctrines): 28.4%
  • Weapons of Plenty (ontgrendel alle wapens): 28.4%
  • Curses of Plenty (ontgrendel alle vloeken): 29.5%

Full Flock heeft een bekende bug waarbij sommige volgeling-vormen de trophy niet triggeren. Meerdere spelers hebben dit probleem gemeld, dus controleer je voortgang zorgvuldig voordat je ervan uitgaat dat je alles hebt.

Overige basisgame trophies

  • Hoarder of Wealth (bezit 666 goudmunten): 27.7%. Eenvoudig, maar vereist geduld.
  • Master of Chance (versla alle Knucklebones-tegenstanders): 21.4%. Je moet elke NPC-tegenstander op alle locaties in de game opsporen.
  • Teach a Lamb to Fish (vang elk type vis): 36.8%.
  • Cannibal (kook een maaltijd van volgeling-vlees): 39.1%. Je moet eerst een volgeling offeren en daarna het vlees gebruiken.
  • Keeper of Secrets (neem een biecht af): 34%.
  • Leader of the Crusade (vind alle 5 locaties): 27.7%.
  • Bringer of Light (steek de vuurtoren weer aan): 54.4%.
Cult of the Lamb Knucklebones opponent match in progress

Knucklebones Master of Chance

Relics of the Old Faith DLC trophies

Dit eerste DLC-pack voegt 5 trophies toe. De opvallendste is Slayer of Souls (voltooi een rij in Purgatory), een Gold trophy met een PSN unlock-percentage van 2.1%, wat het Ultra Rare maakt. Slechts 1.724 spelers op PSN bezitten dit pack.

TrophyTaakZeldzaamheid
Relics of the Old FaithVerzamel alle Relics1.9% Ultra Rare
Shake DownKrijg je goud terug van Midas5.5% Very Rare
True Love FoundHerenig Aym en Baal met Forneus3.1% Ultra Rare
Slayer of SoulsVoltooi een rij in Purgatory2.1% Ultra Rare
Leader of LeadersIndoctrineer alle vijf de bisschoppen5.7% Very Rare

Leader of Leaders (indoctrineer alle vijf de bisschoppen) is het meest toegankelijk met 5.7%. Relics of the Old Faith (verzamel alle Relics) staat op 1.9%, de zeldzaamste in dit pack.

Sins of the Flesh DLC trophies

Zes Bronze trophies, maar bijna allemaal vallen ze in de categorie Ultra Rare. Dit pack heeft ongeveer 1.696 eigenaren op PSN.

  • Holder of History (ontgrendel alle lore): 1.1% Ultra Rare
  • Setter of Trends (ontgrendel alle outfits): 0.9% Ultra Rare
  • Apostles (heb 12 Disciples): 2.6% Ultra Rare
  • Aesthetics of the Lamb (upgrade de tempel volledig): 2.7% Ultra Rare
  • Regenerate (help Sozo): 5.3% Very Rare
  • Propagate the Flock (broed 5 eieren uit): 8.6% Very Rare

Setter of Trends op 0.9% is de zeldzaamste trophy in dit pack. Het ontgrendelen van alle outfits vereist aanzienlijke voortgang in de Sins of the Flesh-content. Propagate the Flock is het meest toegankelijke startpunt op 8.6%.

Woolhaven DLC trophies

De Woolhaven DLC, uitgebracht op 22 januari 2026, voegt 9 trophies toe en bevat de zeldzaamste achievements van de hele game. Met slechts 161 geregistreerde PSN-eigenaren zijn de unlock-percentages extreem.

TrophyTaakZeldzaamheid
Maker of LegendsHerstel alle legendarische wapens0.2% Ultra Rare
The Prodigal ChildErf Ratau's nalatenschap0.5% Ultra Rare
Eat the RichIndoctrineer Midas0.6% Ultra Rare
Swing of the AxeVersla de Executioner1.0% Ultra Rare
Killer InstinctVersla Marchosias0.9% Ultra Rare
Sheep in Wolf's ClothingVersla Yngya0.9% Ultra Rare
Respect Thy MotherVersla Yngya zonder haar aan te vallen0.2% Ultra Rare
The Complete CollectionVerzamel alle Flockade-stukken0.4% Ultra Rare
Ghost TownBreng alle bewoners terug naar Woolhaven0.7% Ultra Rare

Maker of Legends en Respect Thy Mother staan beide op 0.2%, de zeldzaamste trophies in de game. Respect Thy Mother vereist het verslaan van Yngya zonder enige aanvallende actie, wat een specifieke strategie vereist die draait om ontwijken en schade door de omgeving.

Cult of the Lamb Yngya boss fight Respect Thy Mother trophy attempt

Yngya no-attack challenge

Wat zijn de trophies die je het makkelijkst kunt missen?

Verschillende trophies hebben bekende problemen of vereisen specifieke voorwaarden die je makkelijk kunt overslaan.

  • Full Deck (alle tarotkaarten): Een bekende bug zorgt ervoor dat deze trophy voor sommige spelers niet ontgrendelt, zelfs niet na het verzamelen van elke kaart. Controleer community-threads als dit gebeurt.
  • Full Flock (alle volgeling-skins): Soortgelijke bug-meldingen bestaan. Houd je verzameling volgeling-vormen handmatig bij.
  • Master of Chance (alle Knucklebones-tegenstanders): Het is makkelijk om specifieke NPC's te missen als je niet elke locatie grondig verkent.
  • Leader of the Crusade (vind alle 5 locaties): Vereist dat je elk gebied bezoekt, niet alleen het voltooien van het hoofdpad.
  • Weigher of Souls (offer 10 volgelingen): Vereist bewuste inzet, aangezien de game je niet dwingt tot massa-offers.

Prioriteitsvolgorde voor trophy hunting

Voor spelers die werken aan 100%, is dit een logische volgorde:

  1. Voltooi het hoofdverhaal (ontgrendelt de meeste baas- en verhaal-trophies op natuurlijke wijze)
  2. Focus op boss-runs zonder schade terwijl de bazen nog vers in het geheugen liggen, beginnend bij Leshy
  3. Bouw op naar 20 volgelingen en voltooi de doctrine-tree vóór de endgame
  4. Grind de Knucklebones-tegenstanders op alle locaties
  5. Voltooi de vis-, offer- en verzamel-trophies in de opruimfase
  6. Pak de DLC-packs in volgorde aan: Relics of the Old Faith, Sins of the Flesh, daarna Woolhaven

Voor meer strategieën en content voor de volledige game, blader door de Cult of the Lamb-gidsen collectie.

Spelers op Nintendo Switch 2 moeten ook de Cult of the Lamb Nintendo Switch 2 Edition gratis upgrade-gids bekijken om te bevestigen welke versie ze draaien voordat ze aan een trophy-sessie beginnen, aangezien platformverschillen de save-compatibiliteit kunnen beïnvloeden.

Cult of the Lamb staat naast andere uitmuntende adventure games die geduldige, grondige spelers belonen die verder kijken dan het hoofdverhaal, en de trophy-lijst weerspiegelt die filosofie volledig.

Advertentie