Deadlock, Bebop oyuncuları için şu an biraz zorlu bir noktada. 5 Ekim 2026 yaması itibarıyla Bebop, 19.040 maçta 47.5% kazanma oranıyla C tier seviyesinde yer alıyor. Bu, oynanamaz olduğu anlamına gelmiyor; sadece eşyalarınız, takım arkadaşlarınız ve kime karşı oynadığınız konusunda çok dikkatli olmanız gerektiği anlamına geliyor. Bu üç noktayı doğru yaparsanız, Bebop hala koridorları ve takım savaşlarını başka çok az kahramanın yapabileceği şekilde kontrol edebiliyor.
Bebop için en iyi eşyalar nelerdir?
Bebop'un eşya gücü Spirit kategorisinde yatıyor. En çok satın alınan eşyalar Tier 1 Spirit kategorisinde bulunuyor; Mystic Burst (800 Souls, 69.75% kullanım oranı) ve Spirit Strike (800 Souls, 69.71% kullanım oranı) neredeyse tüm Bebop maçlarının 70% kadarında karşımıza çıkıyor. Tek başlarına muazzam bir kazanma oranına sahip olmasalar da, neredeyse her maçta tercih edilmeleri, Bebop'un erken oyundaki işleyişi için temel olduklarını gösteriyor.

Bebop erken oyun spirit eşya seçimleri
Hayatta kalabilirlik için Sprint Boots (800 Souls, 68.60% kullanım oranı) en yaygın üç Tier 1 alışverişini tamamlıyor. Açılış aşamasından sonra, Trophy Collector (1.600 Souls) oyunların 58.53% kadarında, Spirit Snatch (3.200 Souls) ise 58.47% kadarında görünüyor ve bu da onları en yaygın orta seviye eşyalar yapıyor.
Çoğu oyuncunun yaptığı hata, bekleme süresi (cooldown) azaltmayı görmezden gelmektir. Superior Cooldown (3.200 Souls) 49.34% kazanma oranına, Transcendent Cooldown (6.400 Souls) ise 53.50% kazanma oranına sahip. Bebop'un yetenek seti sürekli yetenek kullanımına bağlıdır ve her iki eşya da bunu doğru yönde destekler.
Tier seviyesine göre en iyi Bebop eşyaları
| Tier | Eşya | Maliyet (Souls) | Kazanma Oranı | Kullanım |
|---|---|---|---|---|
| I | Mystic Burst | 800 | 46.20% | 69.75% |
| I | Spirit Strike | 800 | 47.07% | 69.71% |
| I | Sprint Boots | 800 | 46.49% | 68.60% |
| II | Trophy Collector | 1.600 | 46.79% | 58.53% |
| III | Spirit Snatch | 3.200 | 48.15% | 58.47% |
| III | Superior Cooldown | 3.200 | 49.34% | 27.54% |
| IV | Mystic Reverb | 6.400 | 55.95% | 27.13% |
| IV | Spirit Burn | 6.400 | 55.17% | 18.47% |
| IV | Witchmail | 6.400 | 55.15% | 25.02% |
Bebop ile en iyi sinerjiye sahip kahramanlar kimler?
Kısa cevap: Seven, Kelvin ve Haze, tüm yetenek seviyelerinde Bebop'un kazanma oranı bazında en güçlü üç takım arkadaşıdır; 19.040 maçta sırasıyla 51.61%, 51.27% ve 50.10% oranlarına sahipler. Özellikle Phantom+ rütbesinde, Dynamo ve Ivy, Bebop ile birlikte 53.6% kazanma oranına ulaşarak yüksek MMR seviyesinde en iyi tercihler haline geliyorlar.
Bunun neden önemli olduğuna gelirsek; Bebop'un kancası (hook), takip yetenekleri ve kitle kontrolü (CC) olan kahramanların anında değerlendirebileceği yer değiştirme fırsatları yaratır. Dynamo ve Kelvin, kendi sert kitle kontrolleriyle tek bir kancayı koordineli oyunda neredeyse garantili bir skor haline getirirler. Seven, Bebop'un hedefleri elverişsiz konumlara çekme yeteneğiyle mükemmel uyum sağlayan ve gruplanmış düşmanları cezalandıran AoE baskısı ekler.
Haze, Bebop'tan farklı bir şekilde faydalanır. Bebop'un hedefleri kilitleme yeteneği, Haze'e yetenek setini temiz bir şekilde kullanması için gereken kurulumu sağlar. Bu kombinasyon, sıkı bir koordinasyon gerektirmediği için özellikle halka açık maçlarda (pub) çok iyi çalışır.
Bebop'ta yeniyseniz veya daha geniş takım yapılarında nasıl yer aldığını anlamak istiyorsanız, Deadlock yeni başlayanlar için temel rehber, doğrudan burada geçerli olan kahraman seçimi ve takım kompozisyonu temellerini kapsar.
Bebop sinerji sıralaması (Phantom+, 5 Ekim yaması)
| Sıra | Kahraman | Bebop ile Kazanma Oranı | Maç Sayısı |
|---|---|---|---|
| 1 | Dynamo | 53.6% | 714 |
| 2 | Ivy | 53.6% | 1.144 |
| 3 | Kelvin | 52.8% | 682 |
| 4 | Haze | 51.3% | 2.916 |
| 5 | Vyper | 51.1% | 530 |
Sinerji tablosunun en altında Solomon (38.8%), Sinclair (40.1%) ve Mirage (40.9%) en kötü birleşik kazanma oranlarını üretiyor. Mümkünse bu eşleşmelerden kaçının.

Bebop en iyi takım eşleşmeleri
Bebop'un counter'ları nelerdir ve Bebop kimleri counter'lar?
Rat King şu an oyundaki en sert counter, Bebop'u 39.16% kazanma oranında tutuyor. Paige (40.8%) ve Graves (41.6%) en zorlu üç eşleşmeyi tamamlıyor. Düşman takımda bu seçimleri gördüğünüzde, güvenli farm yapmaya odaklanın ve kanca atmak için gereğinden fazla ileri gitmekten kaçının.
Diğer taraftan, Bebop; Solomon (Bebop için 54.01% kazanma oranı), The Doorman (52.1%) ve Mirage (52.0%) gibi kahramanlara karşı oldukça baskın. Bu eşleşmeler erken oyun agresifliğini destekler. Bana güvenin: Eğer düşman kadrosunda Solomon görürseniz, Bebop başvurabileceğiniz en temiz cevaplardan biridir.
Tam eşleşme dağılımı en kötü 39.16% ile en iyi 54.01% arasında değişiyor, yani 14.85% bir aralık var. Bu, eşleşme farkındalığınızın sonuçlarınızı küçük eşya optimizasyonlarından çok daha fazla etkileyeceği kadar geniş bir aralık.
Bebop'un en sert counter'ları
| Kahraman | Bebop kazanma oranı |
|---|---|
| Rat King | 39.2% |
| Paige | 40.8% |
| Graves | 41.6% |
| Seven | 42.0% |
| Ivy | 42.4% |
Bebop'un en iyi eşleşmeleri
| Kahraman | Bebop kazanma oranı |
|---|---|
| Solomon | 54.0% |
| The Doorman | 52.1% |
| Mirage | 52.0% |
| Paradox | 51.3% |
| Silver | 51.0% |
Bu eşleşmelerin arkasındaki harita bağlamını anlamak da önemlidir. Koridor kontrolünün ve konumlanmanın Bebop'un kanca atma yeteneğini nasıl etkilediğine dair daha derin bir bakış için Deadlock harita ustalığı rehberine göz atın.
Bebop oyuncularının yaptığı yaygın hatalar
- Cooldown eşyalarını tamamen atlamak. Superior Cooldown ve Compress Cooldown (1.600 Souls, 47.99% kazanma oranı) Bebop'un yetenek döngüsünü iyileştirir ve veriler bunları satın almayı destekliyor.
- Kancaları mükemmel fırsatlar için saklamak. Bebop'un kancası, bir taşıyıcıya (carry) isabet etmese bile baskı yaratarak değer katar. Kullanmaktan çekinmeyin.
- Tier 4 güç artışını görmezden gelmek. 55.95% kazanma oranına sahip Mystic Reverb, Bebop'un tüm havuzundaki en yüksek performanslı eşyalardan biridir. Oyun sonuna ulaşan maçlar, buna göre eşya dizen oyuncuları ödüllendirir.
- Dereceli maçlarda Solomon veya Sinclair ile eşleşmek. Her ikisi de Phantom+ seviyesinde Bebop ile birlikte 41% altı kazanma oranlarına sahip. Rakamlar çok net.
Bebop ile tırmanmak için profesyonel ipuçları
- En iyisi: Yer değiştirme yoluyla takım savaşlarını kontrol etmek isteyen ve yüksek etkili Tier 4 eşyalarına yatırım yapmaktan keyif alan oyuncular için.
- Bunu pas geçin: Skillshot odaklı kahramanlarla rahat değilseniz. Bebop'un değeri, kancalar sürekli ıskalandığında önemli ölçüde düşer.
- Hızlı ipucu:Enduring Speed (1.600 Souls) yakın zamanda +4.90% kullanım artışı ve 47.00% kazanma oranı gördü. İyi bir nedenle daha yaygın bir tercih haline geliyor. Hareketlilik, Bebop'un kanca atacak mesafede kalmasına yardımcı olur.
- Hızlı ipucu:Healbane, +5.37% kullanım artışı ve +2.15% kazanma oranı değişimiyle yükselişte. İyileştirmenin yaygın olduğu metalarda kesinlikle düşünülmeli.
Bebop'un diğer kahramanlarla nasıl kıyaslandığına dair daha geniş bir bakış için Deadlock karakter tier listesi, her kahramanın mevcut metadaki yerini detaylandırıyor.
SSS
Bebop'un güncel kazanma oranı nedir?
12 Ekim 2026 verileri itibarıyla Bebop, 19.040 maçta 47.5% kazanma oranıyla C tier seviyesindedir.
Bebop'un en iyi eşyası nedir?
Kazanma oranına göre Mystic Reverb (55.95%), Bebop'un en yüksek performanslı eşyasıdır. Kullanım oranına göre ise Mystic Burst ve Spirit Strike, oyunların yaklaşık 70% kadarında tercih edilen en yaygın eşyalardır.
Bebop'un en sert counter'ı kimdir?
Rat King, Bebop'u 39.16% kazanma oranında tutarak mevcut yamadaki en zorlu eşleşme olmaya devam ediyor.
Bebop ile kiminle takım kurmalıyım?
Phantom+ rütbesinde, Dynamo ve Ivy, Bebop ile birlikte 53.6% kazanma oranları üretiyor. Tüm yetenek seviyelerinde ise Seven, 51.61% ile lider konumda.





